PADASJOEN POMMI ILTASANOMISSA

No niin nyt on pomminrakentajat päässy oiken ilta-sanomiin.
Maine kasvaa tubettajan kohdalla.
Aikamiehet rakensivat valtavaa uuden­vuodenpommia humalassa – kesken puuhien sisään rynnäköi Hämeen poliisi.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

paljonkohan maksoi moinen operaatio.Kattaako sakot toiminnan?

Äänestä
  • Yhteiskunnan pitäisi veloittaa kaikista tarjoamistaan palveluista omakustannusperiaatteen mukaisesti palvelun käyttäjältä: Lasku kouraan jokaisesta toimenpiteestä tulipalon sammutuksesta elvytykseen ja poliisin kotikeikkaan asti!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvää-Uutta-Vuotta kirjoitti:

No niin nyt on pomminrakentajat päässy oiken ilta-sanomiin.
Maine kasvaa tubettajan kohdalla.
Aikamiehet rakensivat valtavaa uuden­vuodenpommia humalassa – kesken puuhien sisään rynnäköi Hämeen poliisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu