Onko meillä haamuja?

Ghostgirl

Hyvä, huomionne on herätetty. Joku osaa varmaan vinkata, mistä ja mitä laitteita kannattaa hommata, kun ja jos aikoo lähteä tutkimaan paranormaaleja ilmiöitä vähän tarkemmin.

9

357

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vesti.la.giubba

      Kannataa hommata hyyä vahvistin ja hyvät kajarit joissa on mahtava basso ja laittaa soimaan Bela Fleckin Flight of cosmic hippo. Jos kuululuu koputusta, kun nostaa volyymia, niin se on varma merkki kummituksista. Toinen vaihtoehto on soittaa pimeällä Ruggiero Leoncavallon oopperaa il Pagliaccio. Mieluiten Veikko Tyrväsien tai Jussi Bjorlingin esittämänä.

    • SeekingMystery

      Ei ainakaan ghost boxia, koska se vain skannaa pätkiä radio-ohjelmista ja oma mieli ja korva kuvittelee löytävänsä vastauksia niistä... Jos kaikki eri kanavien radio-ohjelmat tarkistettaisiin jälkeenpäin siltä sekunnilta kuin "oikea" vastaus saadaan, niin kyseinen äänne tai sana löytyisi siitä kohtaa. Ihan viihde-laite. Samoin tietokoneavusteinen liiketunnistin, mikä on ohjelmoitu havaitsemaan tikku-ukkoja luo tikku ukon hahmon mistä tahansa pölypilvestä. Nämä perustuvat täysin viihteeseen ja bottom line on että joku tienaa niillä laitteilla.

    • äläpelkää

      Demonit on . Riivaaja henget on. Raamatussa. Budhahindu uskonnoissa on niiden patsaita. Niiden lepyttely on turhaa. Ne ajetaan pois Jeesuksen ristillä ja nimellä. Risti on sovituksen merkki ja demonit tietää sen. Jeesus nousi kuolleista ja voitti. Synnin tähden on ja Jeesuksen tähden saadaan anteeksi. Noitakirjat esineet amuletit kankaat taulut huivit kortit selvänäkemiset kannattaa polttaa ja lopettaa. Varastetut tavarat palauttaa ja yrittää maksaa velkansa. Voi esim.puolittaa vuokrakulut jakamalla joidenkin kanssa. Ei kannata pitää muiden uskontojen kirjoja patsaita asunnossaan eikä kauhuelokuvia. Huumeita voi joku laittaa ettei tiedä. Niistä tulee pelkoja. Ilmestyskirjassa raamatun viimeinen kirja luku 20 lukee miten demoneille käy lopulta.

    • pitäänuskossa

      Älä sekaannu pimeyden juttuihin. Etsi elämääsi Jumalaa ja hänet voit löytää pyytämällä Jeesusta Kristusta henkilökohtaseksi vapahtajaksesi. Ala lukemaan Jumalan sanaa Raamattua Uuden testamentin puolelta Johanneksen evankeliumista.

    • Isokyrpä_Pahakorvesta

      Lähde Isokyrön Pahakorpeen , sieltä niitä löytyy !

    • sonny

      henkimaailmasta vierailevien äänet tallentuu ihan tavalliselle nauhurille,eikä maksa paljon.

    • FucksMulder

      Silmät ja korvat. Jos ei niillä saa havaintoa, niin sitten ei ole kummitusta.

    • Herman_Sahlberg

      WC:n peili vain säpäleiksi keskiyöllä ja Bloody Mariaa huutamaan:
      kyllä silloin muitakin haamuja alkaa lmestyä !!!!!!!
      Voi ilmestyä vaikka NETTIKUMMITUS !!!!!!!!!!!!!!

      • asian_kokenut

        Näin se on !
        Meille ilmesty kumpikin ja paljon peilinsirpaleita !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      92
      1403
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      86
      995
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      854
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      297
      768
    5. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      83
      651
    6. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      50
      644
    7. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      631
    8. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      617
    9. 41
      605
    10. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      28
      574
    Aihe