Hyvä, huomionne on herätetty. Joku osaa varmaan vinkata, mistä ja mitä laitteita kannattaa hommata, kun ja jos aikoo lähteä tutkimaan paranormaaleja ilmiöitä vähän tarkemmin.
Onko meillä haamuja?
9
318
Vastaukset
- vesti.la.giubba
Kannataa hommata hyyä vahvistin ja hyvät kajarit joissa on mahtava basso ja laittaa soimaan Bela Fleckin Flight of cosmic hippo. Jos kuululuu koputusta, kun nostaa volyymia, niin se on varma merkki kummituksista. Toinen vaihtoehto on soittaa pimeällä Ruggiero Leoncavallon oopperaa il Pagliaccio. Mieluiten Veikko Tyrväsien tai Jussi Bjorlingin esittämänä.
- SeekingMystery
Ei ainakaan ghost boxia, koska se vain skannaa pätkiä radio-ohjelmista ja oma mieli ja korva kuvittelee löytävänsä vastauksia niistä... Jos kaikki eri kanavien radio-ohjelmat tarkistettaisiin jälkeenpäin siltä sekunnilta kuin "oikea" vastaus saadaan, niin kyseinen äänne tai sana löytyisi siitä kohtaa. Ihan viihde-laite. Samoin tietokoneavusteinen liiketunnistin, mikä on ohjelmoitu havaitsemaan tikku-ukkoja luo tikku ukon hahmon mistä tahansa pölypilvestä. Nämä perustuvat täysin viihteeseen ja bottom line on että joku tienaa niillä laitteilla.
- äläpelkää
Demonit on . Riivaaja henget on. Raamatussa. Budhahindu uskonnoissa on niiden patsaita. Niiden lepyttely on turhaa. Ne ajetaan pois Jeesuksen ristillä ja nimellä. Risti on sovituksen merkki ja demonit tietää sen. Jeesus nousi kuolleista ja voitti. Synnin tähden on ja Jeesuksen tähden saadaan anteeksi. Noitakirjat esineet amuletit kankaat taulut huivit kortit selvänäkemiset kannattaa polttaa ja lopettaa. Varastetut tavarat palauttaa ja yrittää maksaa velkansa. Voi esim.puolittaa vuokrakulut jakamalla joidenkin kanssa. Ei kannata pitää muiden uskontojen kirjoja patsaita asunnossaan eikä kauhuelokuvia. Huumeita voi joku laittaa ettei tiedä. Niistä tulee pelkoja. Ilmestyskirjassa raamatun viimeinen kirja luku 20 lukee miten demoneille käy lopulta.
- pitäänuskossa
Älä sekaannu pimeyden juttuihin. Etsi elämääsi Jumalaa ja hänet voit löytää pyytämällä Jeesusta Kristusta henkilökohtaseksi vapahtajaksesi. Ala lukemaan Jumalan sanaa Raamattua Uuden testamentin puolelta Johanneksen evankeliumista.
- Isokyrpä_Pahakorvesta
Lähde Isokyrön Pahakorpeen , sieltä niitä löytyy !
- sonny
henkimaailmasta vierailevien äänet tallentuu ihan tavalliselle nauhurille,eikä maksa paljon.
- FucksMulder
Silmät ja korvat. Jos ei niillä saa havaintoa, niin sitten ei ole kummitusta.
- Herman_Sahlberg
WC:n peili vain säpäleiksi keskiyöllä ja Bloody Mariaa huutamaan:
kyllä silloin muitakin haamuja alkaa lmestyä !!!!!!!
Voi ilmestyä vaikka NETTIKUMMITUS !!!!!!!!!!!!!!- asian_kokenut
Näin se on !
Meille ilmesty kumpikin ja paljon peilinsirpaleita !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770