SIISTI YKSIÖ ALAVUDEN KESKUSTASA

YksiöAlavudella

Alavuden keskustassa vapautuu siisti yksiö helmi-maaliskuussa 2018.

1H KK KPH iso Lasitettu parveke 30 m2 ALAVUS keskusta Louontie 6 / Kuulantie 3, kerrostalon kolmannessa kerroksessa.

Siisti yksiö keskellä Alavuden kaupunkia.

Matkahuolto, Kaupungintalo, KELA, R-Kioski, Apteekki, Osuuspankki, Nordea, Säästöpankki, K-Supermarket, sairaala, koulut, päiväkodit, harrastukset, Alavus-Day Spa, Alko ym kaikki palvelut lähellä. Lisäksi Veljekset Keskinen, Panda Talo Ähtärin Eläinpuisto ja Kuortaneen Liikuntaopisto ovat lyhyen ajomatkan päässä.

Osake sijaitsee Alavuden ydinkeskustassa, keskeisellä, siistillä, viihtyisällä, hiljaisella ja arvostetulla paikalla. Taloyhtiöllä on iso puutarha, iso piha, varastotiloja, pyörävarasto, vaatteitten tuuletusparvekkeet, erillinen kylmiö esim. perunoille, vihanneksille, marjoille, saunatilat, pyykinpesu- ja vaatteitten kuivatustilat, autokatokset, parkkipaikat, autotallit, ilmaiset vieraspaikat ja ilmaiset tienvarsipysäköinnit käytössäsi.

Isolle lasitetulle parvekkeelle voi sijoittaa monenlaista kalustetta.
Eteisessä on vaattenaulakko ja runsaasti kaappitilaa erilaisille tavaroille.
Olohuoneeseen mahtuu isokin vuode, erilaista pöytää ja kaapistoa.

Keittokomerossa on tilavat L - malliset keittiökaapistot, 50 cm hella ja uuni, jääkaappi pakastelokerolla, 2-osainen teräksinen tiskipöytä, runsaasti kaappitilaa.

Kylpyhuoneessa käsienpesuallas, WC, suihku ja kylpyamme, hyllykkö ja peilikaappi.

Yksiöstä hienot näkymät puutarhaan, kaupungintaloon, virastotaloon, kaupungin liike-elämään ja kantatie 66 puolelle.

Vuokra 330€/kk, vesi 20€/hlö, sähkö mittarin mukaan.

Soittele: Tiedustelut ja näyttö Seppo Miettinen P. 0400-284649.

Luotettavaa asunnonvuokrausta jo vuodesta 1972 lähtien Alavudella, Seinäjoella, Lahdessa, Helsingissä ja Tampereella.

0

651

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

        Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
        Maailman menoa
        105
        5721
      2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

        (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
        Maailman menoa
        65
        2562
      3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

        Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
        Ikävä
        240
        1562
      4. Kaivattusi nimi vol.3

        Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
        Ikävä
        94
        1343
      5. Alkanut tuntua siltä

        Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
        Ikävä
        124
        1087
      6. 6 vkoa kulunut ilman sua

        …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
        Ikävä
        8
        861
      7. Nii, mites ne

        Hampaat??
        Ikävä
        66
        847
      8. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

        Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
        Ikävä
        64
        843
      9. Joululahja/Jouluntoivotus

        Millainen kaivatulle
        Ikävä
        71
        762
      10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

        Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
        Ähtäri
        17
        731
      Aihe