SIISTI YKSIÖ ALAVUDEN KESKUSTASA

YksiöAlavudella

Alavuden keskustassa vapautuu siisti yksiö helmi-maaliskuussa 2018.

1H KK KPH iso Lasitettu parveke 30 m2 ALAVUS keskusta Louontie 6 / Kuulantie 3, kerrostalon kolmannessa kerroksessa.

Siisti yksiö keskellä Alavuden kaupunkia.

Matkahuolto, Kaupungintalo, KELA, R-Kioski, Apteekki, Osuuspankki, Nordea, Säästöpankki, K-Supermarket, sairaala, koulut, päiväkodit, harrastukset, Alavus-Day Spa, Alko ym kaikki palvelut lähellä. Lisäksi Veljekset Keskinen, Panda Talo Ähtärin Eläinpuisto ja Kuortaneen Liikuntaopisto ovat lyhyen ajomatkan päässä.

Osake sijaitsee Alavuden ydinkeskustassa, keskeisellä, siistillä, viihtyisällä, hiljaisella ja arvostetulla paikalla. Taloyhtiöllä on iso puutarha, iso piha, varastotiloja, pyörävarasto, vaatteitten tuuletusparvekkeet, erillinen kylmiö esim. perunoille, vihanneksille, marjoille, saunatilat, pyykinpesu- ja vaatteitten kuivatustilat, autokatokset, parkkipaikat, autotallit, ilmaiset vieraspaikat ja ilmaiset tienvarsipysäköinnit käytössäsi.

Isolle lasitetulle parvekkeelle voi sijoittaa monenlaista kalustetta.
Eteisessä on vaattenaulakko ja runsaasti kaappitilaa erilaisille tavaroille.
Olohuoneeseen mahtuu isokin vuode, erilaista pöytää ja kaapistoa.

Keittokomerossa on tilavat L - malliset keittiökaapistot, 50 cm hella ja uuni, jääkaappi pakastelokerolla, 2-osainen teräksinen tiskipöytä, runsaasti kaappitilaa.

Kylpyhuoneessa käsienpesuallas, WC, suihku ja kylpyamme, hyllykkö ja peilikaappi.

Yksiöstä hienot näkymät puutarhaan, kaupungintaloon, virastotaloon, kaupungin liike-elämään ja kantatie 66 puolelle.

Vuokra 330€/kk, vesi 20€/hlö, sähkö mittarin mukaan.

Soittele: Tiedustelut ja näyttö Seppo Miettinen P. 0400-284649.

Luotettavaa asunnonvuokrausta jo vuodesta 1972 lähtien Alavudella, Seinäjoella, Lahdessa, Helsingissä ja Tampereella.

0

662

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

        Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
        Maailman menoa
        157
        2924
      2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

        Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
        Maailman menoa
        284
        2610
      3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

        Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
        Maailman menoa
        68
        1741
      4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

        Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
        Maailman menoa
        43
        1628
      5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

        JOS siis sinä saisit päättää?
        Maailman menoa
        38
        1520
      6. Voi mies olit taas niin komea

        Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
        Ikävä
        122
        1276
      7. Kadutko koskaan

        Sitä mun iskiyritystä?
        Ikävä
        110
        1194
      8. Ryöstö Punkaharjulla

        Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
        Savonlinna
        14
        1144
      9. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

        Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
        Kaste
        204
        1063
      10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

        Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
        Luterilaisuus
        341
        1055
      Aihe