Koirallani kohtaus!

opsikelija

Minun koirallani oli tänään outo kohtaus, jossa koirani takaruumis alkoi kramppaamaan ja se katsoi pelokkaalla katseella. Annoimme koirallemme ruokaa ja sitten koira alkoi vetämään etutassujaan ylös ja alkoi kaatuilemaan taaksepäin. Yritin viedä ruokakuppia lähemmäs ja koirani yritti syödä, mutta koira vain vetäytyi taaksepäin, kuin joku olisi ohjannut koiraani. Sitten koirani sai syötyä ruokaa ja melkein heti sen häntä nousi ylös jalkojen välistä eikä se enää horjunut tai kaatuillut. Nyt koira on ollut ihan normaalisti ruoan jälkeen. Koirani rotu on Venäjän toy terrieri ja se on 4-vuotias. Auttakaa! Mietin että olisiko se jokin epileptinen kohtaus vai alhainen verensokeri.

9

458

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jennikkka

      Epilepsia?

    • dthfdjjkkk

      Kysyppä eläinläkäriltä.Kasvattajaltakin kannattaa kysellä.Kipukohtaus, epilepsia yms.Vaikea arvailla.Vain el voi auttaa.

    • Lekuriin

      Käynti eläinlääkärissä voisi auttaa.

    • Nyt.heti

      Aivokasvain. Koira on joaggressiivinen, eikö niin? Kannattaa hankkiutua hänestä eroon välittömästi, ennenkuin käy kimppuun ja koettaa tappaa sinut kun nukut.

    • Maminnami

      Koiruli leikki kanssasi, anna namia!

    • tohtori-tolonen

      Soita HETI eläinlääkärille.

    • röhnö

      Meillä koira sai samanlaisen kohtauksen jälleen tänään, tosin myös kuolasi . Välillä tajuntaa on, välillä ei. Koiralla epilepsialääkitys ollut toukokuusta asti (1,5 barbivet pilleriä aamuin illoin). Saa silti näitä kohtauksia n kerran kuussa, Poikakoira ,kohta 8v . Ei millään tavalla aggressiivinen kohtauksen jälkeen. Eläinlääkärissä käyty kontrolleissa säännllisesti, otettu verikokeita ja seurattu barbivet arvoa. Kohtauksissa ei ole merkitystä onko saanut ruokaa ennen, voi tulla milloin vain.
      Mietityttää nuo kohtaukset, onko koiralla kipuja. Pian häntä kuitenkin heiluu taas, halutaan ulos ja rapsutuksia....

    • Kunhankysynvain

      Voisiko olla jokin myrkytys tai yliherkkyys tai liikanannos sivuoire. Otteko käyttänyt minkälaisia rokotuksia, ootteko antaneet esin 2 rokotusta samanaikaisesti niistä voi haittavaikutuksia tulla vasta kuukausien päästä, joistakin rokotuksista on enemmän haittailmoituksia tehty kuin joistakin toisen valmistajan vastaavista. entä lääkkeitä? Entä punkkimyrkyt Bayvantic, punkinestotabletit? Onko syönyt ulkona jotakin vaarallista. Tuli vaan tällaistakin mieleen.

    • kaikkikunnos

      Sattuuhan sitä! Ei mitään hätää!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1713
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      55
      1113
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      437
      1087
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1023
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      801
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      782
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      730
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      675
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe