Giuliaa jo päältä 30 tonnin omaksi!!

Persnettoatulee

https://m.nettiauto.com/alfa-romeo/giulia/9187027?vifAdCount=0&vifNav=Y Olpas kamala arvonalennus asiakkaan näkökulmasta. Järjestäen on samat autot netissä myynnissä olleet noin vuoden ja hintoja hilataan kilpaa alaspäin. Dieselit ei kelpaa joten niitä löytyy nyt halvalla, kaikki haluaisi sen 200hv bensan joka pitää hintansa paremmin. Mutta tosiasia on että alfa tiputtaa arvonsa kaikkein pahiten jeepin, kryslerin ja servoletin kanssa. Velaksi ei kannata ostaa ainakaan alffoja.

9

331

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kfkfkkfkfkkfkfk

      En tiedä varusteista, mutta hinnat alkaen 39 000e uusina, ja tuota vuoden vanhaa myydään jopa muutama tonni halvemmalla. Ei kauhealta romahdukselta tunnu.

      • Milläänkaupaksi

        Niin jos et osaa laskea. Ymmärräthö että alfaan joutuu ottamaan jopa xenon valot jne lisävarusteena ja lisävarusteet on kalliit. 39 tonnilla et aja ulos mitään giuliaa liikkeestä. Jo pelkkä talvirenkaspaketti on 2000e mutta usein varusteita on niin että nuo halvimmatkin on olleet uutena renkaineen 45-47tuhatta. Katso alfan lisävarustehinnasto ja huomaat kuinka kaikki nykyautojen vakiovarusteet joutuu ottamaan lisänä esim p-tutkat, isompi näyttö, vanteet, penkinlämmittimet jne jne. Arvonalennus on valtava eikä alfan lisävarusteita arvosteta sitten yhtään. Samat. Autot seisseet 1,5 vuotta myynnissä eikä meinaa mennä.


      • Siitässaithaha

        Tuossakin kääntyvät xenonit, navigointi, metslliväri, p-tutkat, vakionopeudensäädin, sadetutka, penkin lämmittimet jne. Isompi näyttö. Ja autommaativaihteet. Sekä talvirenkaat. Uutena 46-47tuhatta.


    • eimitäänihmeellistä

      Ihan normaalia arvonalennusta koska mopomalli on kyseessä.

      • Meteliäriittää

        Samanlainen mopo on 180 heppainen. Et huomaa siinä juuri eroa käytännön suorituskyvyssä. Kamala meteli on dieselissä ainakin.


      • huomataan

        Vaihtoautojen hinnat ei määräydy sinun tai minun huomaamisen perusteella.


      • Niiiimppä

        Ei mitään eroa perstuntumalla 150 ja 180hv versioissa 0-100 välillä. Ehkä sitten huomaat jos kiihdytät 120 eteenpäin muuten ei eroa tule. Teho erot alkaa näkyy vasta isoilla nopeuksilla ja 30hv on erona ihan naurettava väännön pysyessä lähes samana.


    • hulluostaakalliin

      Käytetyn ostajan etuhan se on.. Olen paljon ajanut näillä "ei suosituilla" merkeillä. Aina on saanut rahalle vastinetta paljon - parhaimmillaan arvonalennus oli vuodessa 50e ja ajoin autolla 25000km.

    • PersaukisetHaaveilijat

      Siltikin vielä persaukiselle trollille liian kallis, kun on vain se 3€ tilillä....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      239
      754
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      655
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      610
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      538
    5. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      427
    6. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      424
    7. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      416
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      27
      406
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      37
      387
    10. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      41
      371
    Aihe