nastolassa kerrotaan saavan erittäin helposti huumeita. rakokivi olisi yksi sellainen paikka. pitää harkita sinne muuttoa.
nastola huumeet
8
2104
Vastaukset
- LeinikkiLehmä
Niinitiellä kaikki huumejannut heiluu, välillä tosiaan näkyy ja kuuluukin, Rakokivestä en tiedä.
Täällä asunnoissakin kasvatetaan, haistaahan sen jo rappukäytävässä missä pössytellään, ja kukat kasvaa! - Nuapurin_mummu
Ei muutaku ilmoitusta poliisisedälle niin laittavat narkkarit kuriin.
- Anonyymi
Ei poliisit mitään kuriin laita.
Niissä on itsessään kannabiksen polttajia paljon nykyään. Kyllä tämä on nähty. Eivät tule edes paikalle kun soitetaan
- Anonyymi
Tässä juuri harkitsen Nastolaan muuttoa stadista. Kunhan ei ole amfetamiinin käyttäjiä ihan joka paikassa, sekä töissä voi olla käyttämättä kahvia vahvempia piristeitä, niin voisi olla paljon parempi kuin Helsinki. Täällä ei meinaa uskaltaa liikkua sisätiloista minnekään
- Anonyymi
Noin kolmen vuoden helsinkiläisenä voin sanoa, että ei täysin pidä paikkaansa. Tosin Itä-Helsingissä, etenkin Itiksen tuntumilla, Kontulassa ja Mellunmäessä, ja länsi-Helsingin Kalliossa ja itä-Pasilassa on katukuva aika nihkeä, vaikkei ihan nurkan takana narkkareita ja muita alhaisen elämäntyylin sankareita näykään (enimmäkseen Kontulassa ja Kalliossa).
Kivikko, Myllypuro, Herttoniemi ja Kulosaari vaikuttavat järkevämmiltä alueilta enkä ainakaan tiedä, että olisi sellaista määrää hampuusipellejä kuin esim. Kontulassa.
Kallion aseman lähettyvillä näkee aika lailla rappiolaisia, mutta vähän kun kävelee Hakaniemen suuntaan alkaa jo näyttää paremmalta.
Kyllä jossain "syrjäseuduillakin" (kuten Vuosaaressa, Punavuoressa, Laajasalossa, Haagassa, Kivikolla tai Malmilla) tai jopa keskustan kupeessa (kuten Ullanlinnan ja Roihuvuoren tuntumassa) voi nähdä hampuusipellejä, mutta ei niin paljoa.
Tottakai jossain kaupunkiseudulla voi olla järkevämpää miettiä haluaako keskellä yötä lähteä kävelylle ilman sen kummempaa tarkoitusta.
- Anonyymi
Käsitykseni on että, Nastola on huumeidenkin osalta yksi Lahden seudun ongelmapaikoista. Varsinkin Rakokivi ja Niinitie.
- Anonyymi
Salpatie 6 hollolassa pahin
- Anonyymi00009
Ei liity Hollolaan mitenkään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869