nastolassa kerrotaan saavan erittäin helposti huumeita. rakokivi olisi yksi sellainen paikka. pitää harkita sinne muuttoa.
nastola huumeet
7
1867
Vastaukset
- LeinikkiLehmä
Niinitiellä kaikki huumejannut heiluu, välillä tosiaan näkyy ja kuuluukin, Rakokivestä en tiedä.
Täällä asunnoissakin kasvatetaan, haistaahan sen jo rappukäytävässä missä pössytellään, ja kukat kasvaa! - Nuapurin_mummu
Ei muutaku ilmoitusta poliisisedälle niin laittavat narkkarit kuriin.
- Anonyymi
Ei poliisit mitään kuriin laita.
Niissä on itsessään kannabiksen polttajia paljon nykyään. Kyllä tämä on nähty. Eivät tule edes paikalle kun soitetaan
- Anonyymi
Tässä juuri harkitsen Nastolaan muuttoa stadista. Kunhan ei ole amfetamiinin käyttäjiä ihan joka paikassa, sekä töissä voi olla käyttämättä kahvia vahvempia piristeitä, niin voisi olla paljon parempi kuin Helsinki. Täällä ei meinaa uskaltaa liikkua sisätiloista minnekään
- Anonyymi
Noin kolmen vuoden helsinkiläisenä voin sanoa, että ei täysin pidä paikkaansa. Tosin Itä-Helsingissä, etenkin Itiksen tuntumilla, Kontulassa ja Mellunmäessä, ja länsi-Helsingin Kalliossa ja itä-Pasilassa on katukuva aika nihkeä, vaikkei ihan nurkan takana narkkareita ja muita alhaisen elämäntyylin sankareita näykään (enimmäkseen Kontulassa ja Kalliossa).
Kivikko, Myllypuro, Herttoniemi ja Kulosaari vaikuttavat järkevämmiltä alueilta enkä ainakaan tiedä, että olisi sellaista määrää hampuusipellejä kuin esim. Kontulassa.
Kallion aseman lähettyvillä näkee aika lailla rappiolaisia, mutta vähän kun kävelee Hakaniemen suuntaan alkaa jo näyttää paremmalta.
Kyllä jossain "syrjäseuduillakin" (kuten Vuosaaressa, Punavuoressa, Laajasalossa, Haagassa, Kivikolla tai Malmilla) tai jopa keskustan kupeessa (kuten Ullanlinnan ja Roihuvuoren tuntumassa) voi nähdä hampuusipellejä, mutta ei niin paljoa.
Tottakai jossain kaupunkiseudulla voi olla järkevämpää miettiä haluaako keskellä yötä lähteä kävelylle ilman sen kummempaa tarkoitusta.
- Anonyymi
Käsitykseni on että, Nastola on huumeidenkin osalta yksi Lahden seudun ongelmapaikoista. Varsinkin Rakokivi ja Niinitie.
- Anonyymi
Salpatie 6 hollolassa pahin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 405775
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?755209Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2405148Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️474650Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k274506Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1643864- 1273376
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!273102Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.233095Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe42391