Rahat eliitille ja lisää veroja köyhille. Harkitse ennekuin äänestät tätä troijalaista!
Sauli Niinistö puolustaa tuloeroja!
iokölkölkölk
6179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niin puolustaa Niinistö suuria tuloeroja. Outoa että jotkut silti äänestävät Niinistöä. Tuskin tavalliset työläiset häntä äänestävät, en minä ainakaan
Paavo on sitä mieltä että tuloerot liian suuret.
Hyvä, Sale! Kyllä ihmisten pitää saada sen mukaan, mitä he ansaitsevat. Ei tasajaolle!
Puolustaahan se niin paljon, että kärähti itse Panamapaperikohussa! Ei kai rikollinen saa olla edes ehdokkaana vaaleissa ? Joko on ollut oikeudessa, vai onko polpo "unohtanut" kutsua kuulusteluihin? Jos Sauli olisi rehellisesti veronsa maksanut, ei tarttisi nyt köyhimmiltä kiristää .
Mitä ihmiset sitten ovat ansainneet. Perinnöt ? Liian iso palkka ? Älykkyden? Mukavan opiskelun ja siitä tulevan hyvän palkan?Vanhempien antamat rahat ja elintason ?
Nyt puhuttiin tuloeroista. Näytät sekoittavan varallisuuseroja asiaan. Ansaitsemisessa on kyse siitä, että saatu ansio vastaa tuotettua hyötyä.
Aika moni on harkinnut.
http://www.kansangallup.fi/52/