Ajatellaan että menet naimisiin ihmisen kanssa jonka tarpeet eivät ole kaikilta osin yhteneväiset sinun tarpeittesi kanssa. Hän piilottelis omia tarpeitaan, hän ei ole syövinään mutta tekee ruokaa vain sinulle, ei siis itselleen, kuitenkin hänenkin on pakko syödä, mutta hän syö piilossa. Hänelle omat tarpeet ovat kuin heikkouden osoitus, hän on siis niin vahva ettei tarvitse ruokaakaan, eikä mitään mitä normaalit ihmiset tarvitsevat. Hän ei tarvitse mitään. Sinä haluaisit että perheellä on vaikka kunnon asunto, siis normaali ei mikää lukaali, hänellä ei ole sellaiseen mitään tarvetta. Hän asuu vaikka teltassa ja alkaa vain levitellä tavaroitaan aivan kuin se olisi normaaliasumismuoto. Kaikki asiat ovat todella huonosti koska ei ole tarvetta mihinkään parempaan, hänelle riittää aina ne kaikista huonoimmat asiat joka eivät kelpaa kenellekään.
Miten tuommoisen kanssa selviytyy oikein elämässä?
Jos tarpeet eivät ole samanlaiset
Kotilo.pösilö
3
95
Vastaukset
- Vastaavuus
Hänen tarpeisiinsa ei ole vastattu, joten hän ei kykene vastaamaan omiin eikä muiden tarpeisiin terveellä tavalla. Hän on joutunut liikaa tyydyttämään muiden tarpeita lapsena ja samalla omat tarpeet ovat jääneet tyydyttämättä. Olet oikeastaan, että tuollaisen kanssa ei tule pitkän päälle mitään.
- Vastaavuus
*oikeassa
- Älyä.kehiin
Turha on yrittää muuttaa tuollaista tyyppiä. Saa vetää kuin kivirekeä perässään. Parempi lähteä aikoinaan lätkimään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43693SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933599Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283340Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713312Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 311506
- 321461
- 891376
- 151323