Ihanat Aasian lentoemot

Aasian sisäisiä lentoja tullut paljonkin lenneltyä paikallisilla lentoyhtiöillä. Kyllä siinä lentomatkan rasittavuus katoaa, kun Aasian nuoret kaunottaret hymyilee, palvelee ja joskus jopa flirttailee matkustajien kanssa. Suosittelen.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201801212200684952_ul.shtml

Luonnollisesti löytyy niitäkin, jotka valittaa "liian seksikkäistä" lentoemoista.
18681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Onhan ne ihania... Siksi meidän MC rahoittikin oman lentoyhtiön ja sillä yhtiöllä ei lentele resuperseet.. Meidän yhtöön ei ole tervetullut matkustamaan sellaiset kenellä ei ole omaa lentokonetta. Meidän MC on palkannut orpokodista lentoemäntiä.. Pidin itse niille kurssin jossa opetetaan niitä keittämään kahvia ja näyttämään hätäuloskäynnit.

Lentokenttämme kiitoratojen sijaintia en ala tässä paljastelemaan.

Meidän MC:n lentäjät on entisiä katulapsia.. koulutin ne itse ja näytin nappulat ja vivut. Nyt ne lentää 12 kk vuodesta ja asuu omistusasunnoissa kuten lentoemännätkin. Rahoitin heidän asuntonsa. Muuten heistä olisi tullut orpoja.
Tällä hetkellä lennämme Euroopan kohteista Intiaan, Australiaan, Espanjaan ja Orlandoon 4 kertaa päivässä. Orlandon kone on aina täynnä kun disneyländ on niin suosittu. Paljon suositumpi kuin Pattayan rottala. Hessu Hopo on yksin jo yhtä suosittu.

Äänestä
  • Ja tämäkin Pattayn palstalla eli arvoisellaan paikalla, hyvä.

    Äänestä

Halpa lentoyhtiöillä on toimintatapansa, samoin on rottokaupungilla... halpa hinta...

Äänestä
  • Eihän sun siellä hiekkaharjun slummissa tarvitse välittää Pattayasta tai Air Asiasta, eivät ne kosketa sun surkeaa elämääsi koskaan.

    Äänestä

  • lerppäonäpärä kirjoitti:

    Eihän sun siellä hiekkaharjun slummissa tarvitse välittää Pattayasta tai Air Asiasta, eivät ne kosketa sun surkeaa elämääsi koskaan.

    Hiekkaharjun slummia en ole koskaan nähnytkään reppana... miten rottakupungin matkailusi viisi vuottta sitten kaksi viikkoa, milloin uudelleen naisiin... siis halpoihin maksullisiin.

    Äänestä

  • 35NumBall kirjoitti:

    Hiekkaharjun slummia en ole koskaan nähnytkään reppana... miten rottakupungin matkailusi viisi vuottta sitten kaksi viikkoa, milloin uudelleen naisiin... siis halpoihin maksullisiin.

    Menikö lerpalla kokonaiset puoltoista tuntia kontia kontata lääväänsä buccicsen sulkeuduttua, ootkin näemmä päässyt horimaa useamman muun asiakkaan tuopin tyhjäksi heidän huomaamattaan.... Tulehan taas krapulasta selvittyäsi oksentamaan palstalle, mikäli sosku on nettilaskusi maksanut.

    Äänestä

  • Lerppa ei lennä halpalentoyhtiöillä. Johtuu siitä että Lerppa ei lennä ollenkaan. Lerppa on kotona. Aina.
    Hupaisaa kun Lerppa esittää tarkan bahtin vaatimatonta miestä kun taas yhtäkkiä hän nauraa halpalentoyhtiöillä lenteleville, riippuen lääkityksestä.
    Air Asian kalusto on huippuluokkaa ja henkilökunta huippuluokkaa. Ei ongelmia meillä normaaleilla matkustajilla.

    Äänestä

joo, ei mitään rehuperseitä

Äänestä

Kysäisin kerran hemaisevalta kiinalaiselta lentoemolta viskiä. Hän kumartui viereeni, otti olkapäästäni kiinni ja luetteli korvaani neljä eri merkkiä 15 sentin etäisyydeltä. Se oli rakkautta heti. Ehkä yksipuoleista ja suhde päättyi minipullossa toimitetun viskitarjoilun jälkeen, koska lento ei kestänyt kuin pari tuntia. Muistot vain jäi.
Finskillä yritin aikoinaan pysäyttää käytävää edestakaisin laukkaavan lentoemon. Rouva sanoi kolmannella kerralla ohimennessään että "sut on nähty". Närkästyin sen verran etten sitten ottanut mitään kun lopulta tuli siihen kysymään että mitä. Ei mitään.
Vanhoja aikoja tulee ikävä, kun Finnairillakin tarjoilu pelasi. Aeroflottikin on nykyään täys alkoholiton.

Äänestä
  • joo, Lerputinkin menee nykyjään kävellen Pattajalle, jotta kinkkien kenkäteollisuus saa myyntiä ja Finski ei pääse tylyttämään.

    Äänestä

Kyllä, Qatarilla ja muilla ähly-yhtiöillä on upeita palvelualttiita tummia emoja.

Äänestä
  • Mutta meidän MC:n rahoittaman lentoyhtiön lentoemännillä on pelkät nahkaiset rintaliivit päällä ja sukkanauhahousut. Ne osoittaa lildoilla varauloskäynnit ja hymyilee niin leveästi että alaleuka on vaan vähän kiinni korvista. Valkoisia hampaita on suussaan tosi paljon.
    Ne on kaikki entisiä orpolapsia. Yhden stuertin nimi oli Petteri. Me sanotaan sitä Petteri Orpoksi. Koulutin itse siitä Suomeen ministerin. Muuten se olis tankotanssija ja narkomaani Pattayalla.

    Äänestä

Aloitaja on joku käteenvetäjä-peris.

Äänestä
  • Lopeta dokaaminen. Hyvä olo tulee liikunnan kautta, ei dokaamisen.

    Matka alkaa kivasti kun on kivat lentoemännät. Ensivaikutelma on tärkeää.

    Äänestä

  • lomallelomps kirjoitti:

    Lopeta dokaaminen. Hyvä olo tulee liikunnan kautta, ei dokaamisen.

    Matka alkaa kivasti kun on kivat lentoemännät. Ensivaikutelma on tärkeää.

    Tuolla perusteella ei Finnairilla pitäisi lentää koskaan.

    Äänestä

  • AY.ukko kirjoitti:

    Tuolla perusteella ei Finnairilla pitäisi lentää koskaan.

    no sinä et lennä kuin kapakasta ulos

    Äänestä

Miten noiden Gambian lentojen kanssa, tunkeeko bubsterit jo koneessa

Äänestä

Vaan+kahvien+tarjoaminen+noilla+on+heikkoa+ja+kahvikin+sellaista+ruattaalaasta+litkua,+ei+100+%+arabicaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


10pistettä kirjoitti:

Aasian sisäisiä lentoja tullut paljonkin lenneltyä paikallisilla lentoyhtiöillä. Kyllä siinä lentomatkan rasittavuus katoaa, kun Aasian nuoret kaunottaret hymyilee, palvelee ja joskus jopa flirttailee matkustajien kanssa. Suosittelen.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201801212200684952_ul.shtml

Luonnollisesti löytyy niitäkin, jotka valittaa "liian seksikkäistä" lentoemoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu