Lauralle äänet. väyrynen ei oo tosissaan mukana,

meilleparempitulevaisuus

hänet on laitettu vain viemään ääniä huhtasaarelta. ne muutamatkin jotka meinaa paavolle laittaa äänensä, niin kannattaa vielä hetki miettiä ja käyttää järkeensä ja äänestää huhtasaarta.
vaan silloin tapahtuu muutos parempaan.

10

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meilleparempitulevaisuus

      Väyrynen ja Haavisto taistelevat tasapäisesti pääsystä toiselle kierrokselle haastamaan Niinistöä.
      Ääni Huhtasaarelle menee hukkaan tai korkeintaan parantaa Haaviston mahdollisuutta.
      Jos ei halua Niinistön jatkavan, niin Väyrynen on ainoa joka pystyy todella haastamaan Niinistöä.

    • Ännestyskopille
    • Hätäsuurisurkia

      Aloitus vissiin tehty persujen puoluetoimistossa, kun on joka kunnan palstalla.

      • Palatmokuuluukaikillens

        Pääasia ettei ole tehty suvakki-idioottien teltassa.


      • mummel

        Otetaan Paavon ikä huomioon ja muutkin saavutukset,,onko ainesta valtion päämieheksi?


    • Paitsi_että

      Meillä ei äänestetä kumpaakaan itänaapurin ehdokasta.

    • ryhmätuki

      Perussuomalaisten kannattaa antaa äänensä Väyryselle. Huhtasaaren juna meni jo. Hän oli liian kapea alainen ajatuksissaan ja kokematon. Sama koskee keskustaa. kannattaa antaa äänensä keskustan kunniapuheenjohtajalle kuin kokomukselle.

      • Vassokuu

        Huhtasaari on yli-innokas ja herättää välillä sääliä, kuten ruotsinkielisessä tentissä, jossa hän puhui suomea, paitsi että yhdessä kohtaa huusi "va?" - sen kääntäjä oli armollisesti suomentanut "anteeksi?".


    • myiski

      Nro: 5 , että Kukahan se muuten oikea takinkääntäjä on, että Ihmisten tyhmyys raivostuttaa, jos Äänestät Paavoa, Äänestät samalla Keskustaa ja näin ollen Sipilää joka ei muuta halua kuin kyykyttää Köyhiä ja kerätä Rahaa, kavereiden kanssa ja tehdä tästä Maasta koko Maailman sosiaalitoimiston!! Kyllä mummoni ja vaarini kääntyisi haudassaan kun näkisi tämän päivän touhua, Koettakaa jo ruveta ajattelemaan niillä mitkä pitäisi olla kahden korvan välissä !!??

    • eiväykkää

      Niinhän me ajattelemmekin, jotka käyttävät korvien väliä, eli n:o 8 on ainut ja oikea numero!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6812
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6793
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      148
      5456
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4483
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4089
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3660
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3248
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3173
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      75
      2779
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      40
      2259
    Aihe