Sairaanhoitajat ja lääkärit ovat ystävällisiä ihmisiä, joita olen tavannut ja he mielellään neuvovat ohjaten ja se kuuluu asiaan, paitsi Honkaharjun sairaanhoitaja ja lääkäri. T
Koska me toimme Honkaharjun sairaalaan virheellisen reseptin. Ei nyt puhuta siitä virheellisestä reseptistä.
Kun yksi päivä sitten olin terveysasemalla, kun minulta loppui astmalääke. Sairaanhoitaja toi uuden reseptin ilman lääkärin aikaa. Siitä olin yllättynyt. Hän vaikutti niin ystävälliseltä ihmiseltä.
Mutta Honkaharjun sairaanhoitaja ja lääkäri ei antanut minkäänlaista neuvoa, kun siitä tarvittiin. He hermostuivat ihan syyttä. Sairaanhoitaja kuiskasi lääkärin korvaan puhuen meistä. Tuollainen käytös ihmetytti.
Toivoisin, että tuollainen käytös ei jatkuisi enää. Hymy edelleen riittää, koko päivän se palkitsee paljon.
PS. Ei rasistista kommenttia tähän ketjuun, eikä tahallaan väärinymmärrettyä kommenttia, eikä asiatonta kommenttia. Ei herjaamaa kommenttia, ei mitään sellaista negatiivista asiaa. Kiitos!
Honkaharjun lääkäri ja sairaanhoitaja
3
302
Vastaukset
- HymyRiittää
No haluaisin vielä kertoa siitä, että tänään yhden sairaanhoitajan hymy oli aitoa, se korvasi täydellisesti, kun se palkitsee paljon. Olin niin yllättynyt, että hän vaikutti aidosti ystävälliseltä ihmiseltä. "Minun päivä on pelastunut".
- rockdaddy
Sh.Laura on ihana ja niin kaunis. Terv.mieluri.
- HymyRiittää
Jäin miettimään siitä ammatillista vuorovaikutusta. Kun jokin ongelma ilmaantuu, siihen voi suhtautua niin asiallisesti, niinkuin asiaan kuuluu, eikä tarvitse hermostua siitä mitään. En minäkään hermostu, sillä tiedän itse, ettei sovi käyttäytyä näin.
Mutta minua vielä ihmetyttää Honkaharjun sairaanhoitaja ja lääkäri. Toivottavasti he eivät aina ole tuollaisia.
Kun jos minä tapaan taas heidät, niin minä olen vain ystävällinen ja käyttäydyn asiallisesti. Toivon heidän käyttäytyvän samoin.
Erään sanonnan mukaan jos sinä haluat heidän käyttäytyvän hyvin sinua kohtaan, käyttäydy sinäkin samoin.
PS. Toivottavasti vähä-älyiset asiattomat vaille omaa elämää eivät taas tule pyörimään keskusteluissa, joihin heillä ei ole mitään asiaa. En jaksa ymmärtää, miksei heillä ole elämä eikä ole mitään muuta tekemistä, kuin pyöriä asiallisissa keskusteluissa ja kommentoida täysin asiattomasti nenä kiinni asiallisissa keskusteluissa. Järjetöntä!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081713Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031701Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031609Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541413Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341370Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii466926Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50926Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115895Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai296862Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347822