upea skodan koeajo video

rehellinen.koeajo

21

272

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kunnonkoeajo
    • vanhanaikaisia

      kovamuovisia melutoosia idästä.takuun loputtua ongelma jätettä

    • totta-joka.sana

      Kyllä ja kyllä, mutta Skodan markkinoiminen tunteella ja dynaamisuudella on vain surullista.
      Älä valehtele itsellesi, hankit Skodan koska olet tylsä ja harmaa hiirulainen. Kyllä, sinä keski-ikäinen mies siellä. Ärsyttääkö?
      Miksi? Jos tämä meni tunteisiin niin todellisuudessa haluaisit ajaa jollain muulla, elät vain kerran. Miksi ajat osamaksulla hankkimalla harmaalla Skoda Octavia Combillasi?

      Romuta skodasi.säästä romutus todistus..naiset diggaa kun näytät homeisen skodasi romutus tadistuksen

    • TotuusVastaanFakta

      Katselin ilman ääntä pari minuuttia.

      Vakuutti. Jannulla on meno päällänsä. Skodan kojelauta täynnä sormenjälkiä... 😀

      Ajetaanko videolla vai testataan huurtumista?

    • Läski_autioilija

      Melelko asijantunteva ja luetettava kaveeri. Ostaasin hältä audon näkemäti.

    • Hävettävän.rumakin

      Kovamuovisen yksinkertaisen halppis skeidan laaduttomuuden huomaa kaikki,paitsi homepöllyssä oleva tyhmä julli.

    • Myydään.korjattavaksi

      Melkoisen selvästi kerrottu ja kuvattu koeajoineen.
      Eipä jää selittelyille sijaa.

    • Kääkkänät

      Myös ketjussa ”Kääkkänä testaa” rehellinen koeajo, melua ja röykytystä piisaa....itäautopalstalta löytyy myös

    • Näin.se.on.poijaat

      Laatukeskustelun voisi päättää toteamukseen, että Skoda on mainettaan huonompi auto. Sama koskee rakentamisen laatua. Media antaa siitä liian myönteisen kuvan. Toisaalta kannattaa muistaa mikä on uutisen kriteeri: se on yllättävä ja tavanomaisesta poikkeava tapahtuma. Siksi on parempi, että media uutisoi hyvästä eikä huonosta laadusta.vaikka pitäisikin olla toisinpäin.

    • Dieselithistoriaa

      Laatukeskustelun voisi päättää toteamukseen, että Skoda on mainettaan huonompi auto. Sama koskee rakentamisen laatua. Media antaa siitä liian myönteisen kuvan. Toisaalta kannattaa muistaa mikä on uutisen kriteeri: se on yllättävä ja tavanomaisesta poikkeava tapahtuma. Siksi on parempi, että media uutisoi hyvästä eikä huonosta laadusta.vaikka pitäisikin olla toisinpäin.

      Kyllä ja kyllä, mutta Skodan markkinoiminen tunteella ja dynaamisuudella on vain surullista.
      Älä valehtele itsellesi, hankit Skodan koska olet tylsä ja harmaa hiirulainen. Kyllä, sinä keski-ikäinen mies siellä. Ärsyttääkö?
      Miksi? Jos tämä meni tunteisiin niin todellisuudessa haluaisit ajaa jollain muulla, elät vain kerran. Miksi ajat osamaksulla hankkimalla harmaalla Skoda Octavia Combillasi?

      Romuta skodasi.säästä romutus todistus..naiset diggaa kun näytät homeisen skodasi romutus tadistuksen

      • Faktantarkastus

        Putte laittaa valehteluitaan joka ainoaan ketjuun. Siinä nettikirjoituksessa sanotaan kylläkin, että "Skoda on mainettaan parempi".


    • KOETA.JAKSAA.hönö

      Eikö skoda hönöt tiedä että dieselit ovat henkilöautoissa historiaa,kaikki valmistajat ovat luopumassa dieseleistä..
      HALPPIS MERKIT
      SKODA DACIA JA LADA OVAT AINOITA AUTOMERKKEJÄ JOILLA EI OLE HYBRIDI MOOTTOREITA KÄYTETTÄVISSÄ.
      EIKÄ TULE OLEMAANKAAN AIVAN PIAN JOS MILLOINKAAN.

      SUOSITTELISIN SKODA HÖNÖÖ ODOTTELEEN VIELÄ KYMMENEN VUOTTA.

      Jospa silloin pirkka audeihin olisi tarjolla muita moottoreita öljy syöppöjen saastepäästöisten tilalle.
      Ja vw olisi päässyt eroon umpi surkeasta dsg laatikosta.
      Mutta pitääkö volkwagen räpylälogoa enää markkinoilla tuolloin.

      • vepsukka

        Itäautoihin länsitekniikka tulee huomattavalla viiveellä - jos yleensä koskaan


    • hameväki-

      Hahahaaa melua, rytyytystä riittää, voi karmeaa sentään

    • ladarules

      tuttua skoda laatua.

    • Kasper.Niksula

      Ei mitään uutta skootan ollessa kyseessä.... karmeaa!

    • paskoja.kaikinpuolin

      Vanha auto alkoi käydä liian ahtaaksi porilaiselle Niemisen perheelle. Tarkan harkinnan ja autokauppojen kiertelyn jälkeen se päätti panostaa ensimmäistä kertaa upouuteen autoon. Alle valikoitui skoda.

      Kaupat tehtiin joulukuun alussa. Matkamittari näytti kolmen kilometrin lukemia, kun perheenisä ajoi autonsa kaupan kynnyksen yli. Kyseessä oli todellakin tuliterä menopeli.

      Jos ensimmäiset kolme kilometriä olivatkin sujuneet hyvin, ongelmat alkoivat muutaman seuraavan kilometrin aikana. Jo kotimatkalla Sami Nieminen huomasi, että kaikki ei ollut kunnossa. Automaattivaihteisto nyki erikoisesti.

      Seuraavien päivien aikana vikalista kasvoi. Ikkunat aukesivat omin päin, ilmastointi puhalsi täysin satunnaisia lämpötiloja, bensamittari näytti omia lukemiaan ja auto tööttäili arvaamatta.

      Vaikka ilman kuljettajaa pysäköitynä seisovan auton tööttäily huvittikin hieman ohikulkijoita, ei omistaja ollut vioista lainkaan mielissään.

      – Menin autokauppaan sillä ajatuksella, että ostetaan uusi ja tyylikäs auto, niin olihan tämä melkoinen järkytys, Nieminen toteaa.

      • Hävettävän.rumakin

        Skeidan omistajan normi arkea.


    • Skeidat.huosussa

      Paskojahan nuo ovat.laatupuutteisia hävettäviä kippoja.

    • Asian_tarkistaja

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1688
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1649
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1562
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1408
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1366
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      906
    7. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      451
      898
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      889
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      842
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      819
    Aihe