Ei juhli VWskodaudi voittoa taaskaan!

12168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Pääasia on kuitenkin se, että VW on TM testivoittaja. Millään muulla ei ole väliä.

Äänestä
  • Autoista ja autoilusta ymmärtävä ja välittävä tajuaa kokeilla ja vaihtaa jopa merkkiä välillä, sillä autot muuttuvat ja välillä toinen merkki pystyy tarjoamaan sopivampaa kuin se oma nykyinen merkki. Toyotalla ajaa sellaiset vätykset ja tietämättömät jotka eivät ymmärrä mitä ja kuinka paljon parempaa kyytiä muut tarjoavat samalla ja jopa halvemmalla.

    Äänestä

  • Joo, mutta minä ajan kuitenkin aina vain VW:llä, sillä se on TM testivoittaja. Millään muulla ei ole väliä.

    Äänestä

  • Nämä tynnyrissäkasvaneet tojotistit eivät ymmärrä mistään muusta kuin tarrautumisesta. Heille paikoillaanpysyminen on hyvä asia, vaikka se tarkoittaisi sitä että jäädään jonnekin tuppukylään työttömäksi vaikka työtä olisi tarjolla kasvukeskuksissa.

    Itsellä on nyt alla VW. Olen omistanut myös M-B:n, Renaultin ja Fordin. Kaikki olivat hyviä autoja eikä yhdessäkään ollut luotettavuusongelmia. Olen vaihtanut merkkiä kun vaihtohetkellä jollain muulla merkillä on ollut tarjolla kiinnostavampi malli.
    Ainoastaan tojotisti on niin tyhmä että kuvittelee että jos tojo toimii niin muiden on pakko olla epäluotettavia. Ei se niin mene. Jos sun päässä on ääni joka sanoo noin niin olet tynnyrissä elävä ilman toivoa mennä elämässä eteenpäin.

    Äänestä

  • jännä että volkkaria jonka pitäisi aivan itseisarvoisesti olla maailman paras, niin tarttee nettiin jonkun sokean puupään puolustelemaan joka ikiseen negaan. Eikö laatu myy itse itseään eli vw laatu on paskaa. jännää ettei kukaan hauku opeleita, no niissähän ei vikoja ole :)

    Äänestä

Ykkönen Toyota ja perässä Dacia ja Kia, kertoisiko tuo jotain suomalaisista autoilijoina ja omistajina?

Äänestä

Toyotan panttimaksukin toimii. Se parikolme tonnia mitä uuden hinnassa on panttia, niin siitä hyvitetään tonnista kahteen jos vaihdat 2-3 vuoden sisään todella vähän ajetun Toyotan uuteen.

Äänestä

eihän vw pärjää koskaan kun aletaan puhumaan kestävästä kehityksestä ja ajamista kestävästä autosta taikka vaikka laadusta. vain nämä mainosten aivopesemät hömelöt vielä uskovat vw autoihin mutta onneksi ovat katoava vähemmistö kansanosa.

Äänestä

"Porschen, Jaguarin, Dacian, Suzukin ja Seatin korkea vetovoima jatkuu" sanotaan uutisessa.
Sitähän ei tietenkään trolli maininut.
Eikä sitäkään , että Dacian merkkiuskollisuuden kehitys oli korkeinta.
Tai merkin vetovoiman kehytyksen voiton vei Mini.
Näissä Tojota selvästi HÄVIÄÄ kilpailijoille.

Äänestä
  • sinä se näet metsänkin puilta, eikö sinulta mikään pysy salassa? et varmaan ymmärrä että kun se Toyota nyt sattuu olemaan huipulla jonne ei koskaan tule mikään muu automerkki pääsemään niin miten luulet että Toyota voisi nostaa suosiotaan vielä lisää???? huipulta ei ole kuin yksi tie ja se on alaspäin mutta eipä taida sitä Toyotalle TAPAHTUA KOSKAAN, ESIM. VW putosi melko korkealta alimpaan roskaluokkaan muutamassa vuodessa erittäin vakavien tyyppivikojensa takia.

    Äänestä

  • TSI2012 kirjoitti:

    sinä se näet metsänkin puilta, eikö sinulta mikään pysy salassa? et varmaan ymmärrä että kun se Toyota nyt sattuu olemaan huipulla jonne ei koskaan tule mikään muu automerkki pääsemään niin miten luulet että Toyota voisi nostaa suosiotaan vielä lisää???? huipulta ei ole kuin yksi tie ja se on alaspäin mutta eipä taida sitä Toyotalle TAPAHTUA KOSKAAN, ESIM. VW putosi melko korkealta alimpaan roskaluokkaan muutamassa vuodessa erittäin vakavien tyyppivikojensa takia.

    Some auttaa tässä asiassa-tieto on myrkkyä vastuuttomalle huijausvalmistajalle

    Äänestä

VW mainonta on luonut harhakuvan ihmisille kestävästä autosta

En ainakaan osta VW tuotetta ennenkuin saa sen kia takuun ja ilman km rajaa niinkuin hyundai

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seataudiskodaVWsama kirjoitti:

https://www.kauppalehti.fi/uutiset/uutinen/X56ikmQb?ref=ampparit:6145&ext=ampparit

VW tuotteet häviää nämä tilastot

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu