HK menee konkkaan tai sitten Atria syö sen pois, jos meno ei muutu. Viikko sitten Maaseudussa oli juttu siitä kuinka heikosti HK,lla menee, ja siinä väläitettiin juuri sitä, että HK sulautuu Atriaan.
Jatkuva tappiokierre, ja esim. Rauman broileritehtaan katastrofaalinen alkukäynnistys syövät HK,n mahdollisuuksia selviä jatkossa kuivin jaloin.
Meneekö HK nurin
5
308
Vastaukset
- pukkiaperseeseen
Menee konkkaan.
- Alyhoiäläjätä
Nykyjohto aivan ulalla... Ei minkäänlaista kompetenssiä olla liha alalla, huonoja rekrytointeja, sitoutumattomia johtajia( vaihtuvuus suuri) onkohan vika ylimmällätasolla? Jokunen tajunnut lähteä itse, toiset lähetetty pois. Ihmettelempä vaan nykymenoa....
- toteaja-
Kuluttajalle olisi parempi, että alalla olisi kilpailua ja HK pitäisi pintansa.
Sijoittajana mulla itsellä on Atrian osakkeita ja sillä saralla Atriaan voi olla tyytyväinen.
Kummasti nämä yhtiöt menevät kannatavuudessa ihan eri suuntiin, - Älyhoiäläjätä
Kilpailuasetelman kannalta ehdottomasti hk ja atria saisi pysyä erillään, kaupan keskittyminen kahteen suureen keskusliikkeeseen on asettanut alkutuotannon pahaan asemaan. Silti jokaisen pitää pystyä menestymään omilla toimillaan, mistä vaan viisastenkivi löytyy hk:lle? Ei ainakaan nykyisen kehityksen mukaan kaikki pysy junassa. Atria on johdon palkkaamisessa pitkäjänteisesti panostanut alanosaamiseen ja antanut heille työrauhan, toisin kuin kilpailija hk.
- vetistäsotkua
Hk kaatuu, se leikkeleiden ala-arvoinen maku on suurin syy. Lieneekö siellä koe-maistajina, jotain rantojen miehiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081676Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1001606Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä971520Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541398Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341363Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48897Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115883Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii437870Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai291830Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815