"Maksupalveluehdot uudistuvat
Maksupalveluehdot uudistuvat lakimuutoksen vuoksi 1.2.2018. Kokosimme alle tärkeimmät muutokset.
Asiakas, joka jatkaa maksupalveluiden käyttöä, hyväksyy samalla sen, että palveluntarjoaja käsittelee asiakkaan asiakastietoja maksutapahtumien suorittamiseksi.
Aikaisemmin maksupalveluita ovat olleet enintään 60 euron arvoisten fyysisten tuotteiden maksaminen puhelinlaskulla. Tämä säilyy ennallaan. Jatkossa myös lisämaksulliset puhepalvelut, digitaaliset sisältöpalvelut, hyväntekeväisyys, lahjoitukset ja liput (kuten matka- ja pääsyliput) ovat maksupalveluita silloin kuin kertaosto on vähintään 50 euroa ja enintään 110 euroa. Maksupalvelua ovat myös liittymällä tehdyt alle 50 euron ostot edellä mainituissa tuotteissa, mikäli niiden yhteismäärä ylittää 300 euroa kuukaudessa liittymää kohden.
Jatkossa Telia tai palveluntuottaja voi edellyttää maksupalvelun käyttäjän vahvaa tunnistamista maksutoimeksiannon hyväksymiseksi. Tunnistautuminen voidaan tehdä esimerkiksi mobiilivarmenteella tai pankkitunnuksilla."
Mistä ihmeen maksupalveluista Telia höpöttää. Minulla on vaan Telian operoima laajakaista, kannettava laajakaista.
Onko tämä uhkaus
5
1268
Vastaukset
- njetponi
"Aikaisemmin maksupalveluita ovat olleet enintään 60 euron arvoisten fyysisten tuotteiden maksaminen puhelinlaskulla. Tämä säilyy ennallaan. Jatkossa ......... ..."
Onko sinulla jonkin asteinen ymmärrysvaje?- mitään.en.hyväksy
Sinulla varmaan on jokin vaje, ei minulla ole telian puhelinliittymää, pelkkä kannettava laajakaista.
- ncnzmzmzmz
ihan silläkin sim-kortilla pystyy ostoksia tekemään. olen itsekin ostanut automaatista kokiksen mokkulalla useammankin kerran.
- eimerkittävänousko
Elisa nostaa hintojaan tuon tuostakin :( Nyt nousee kuukausimaksu 1,90 vuodeksi ja sen jälkeen vielä lisäksi 2€, eli nousee vuodessa 1s 3,90€! Maksaa siten reilusti yli tuplat siitä minkä sopimuksen tein aikoinaan Saunalahden kanssa. Tuohon voisi lisätä vielä alle euron päivät 2€ kk, jotka tulleet itsestään (peruttu) on. Miksi perkele pitää hilata hintaa noinkin merkittävästi ylös? Vittu että vituttaa niin perkeleesti että elisa saa kohta pelleillä hinnoillaan ilman minua. Taitaa olla niin että lopetan koko puhelimen käytön ja siirryn kirjepostiin (joka tuokin alkaa olla hinnastoltaan perseestä. Popparoin varmaan postiluukunkin kiinni ja muutan ulkomaille, sellaiseen maahan jossa ei herran ahneus ole haittana (on osoite valmiina)).
- LaskutuksenRöyhkeys
minä sanoin jo kuukausia sitten " haista elisa vittu ikuisesti " koskaan en palaa..... oli hinnat mitkä hyvänsä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012140Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2971934Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041726Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321351
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii251092Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057