Syyttä vai suotta sen jokainen päättäköön itse. Meilläkin kävi kaksi nuorta herraa esittelemässä ikkunoita ja ovivuonna 2015 lopulla. otin vastaan kun etelän puolen ikkunat olivat suhteellisen huonossa kunnossa . Toki olisi pärjätty pelkällä ulkopokan vaihdolla, mutta ei nyt kiinnostanut. Yksi ovi samalta suunalta oli myös vaihtokunnossa. Ikkunoiden koko 1400x1500 ja kaksi 1600x1500. Kaksi ikkunaa tuuletus ikkunalla ja kaikissa kaihtimet. Hinta oli tasan 6000e silloin vuonna 2015. Kysåisin taka ovelle hintaa samalla kohtaa ja kaikki oven kanssa hintaan 8500, Oli minusta arvokas ja lappuun olisi pitänyt laittaa nimi just silloin ja nyt. Ovi kuulemma vaikea asenta ja kallis. No juu, ei kauppoja silloin. Asennutin samat ikkunat ja ovet, jotka päällisin puolin näytti samalle, eli puu/alumiini ikkunat ja 76 mm ulko-ovi ikkunalla ja neljä saranaa näyttää olevan. 2017 vuoden lopussa sama potti kustansi 4100 asennettuna ja ovessa lukko ja helat. Tiedä sitten?
Kaikki syyttää Lämpölux ikkunaporukkaa?
ovviiii
1
2008
Vastaukset
- Ei_ymmärrä
Niih, kaikki syyttää silloin, kun aihetta on.
Lämpöluxin porukka on ihan edesvastuutonta ja näköjään sinuakin vieneet kuin litran mittaa.
Tosin teksistäsi huomaa kyllä miksi :)
Onnea!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421584
- 401550
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61083