Presidenttiehdokas Paavo Väyrynen on luvannut lahjoittaa Hurstin leipäjonoon 50.000 euroa JOS PÄÄSEE PRESIDENTIKSI!
Aikamoista venkuilua, suorastaan kerjäämistähän tuo jo on, muuten saa köyhät olla nälässä mutta JOS pääsen pressaksi niin sitten saatte viiskyt tonnia!!
Keinot on härskit!
23
259
Vastaukset
- Eivoikunnauraa
Heh heh nyt nolasi väyryskä ittensä perusteellisesti. Semmosia sonnan vääntäjiä kumpikin huhtasaaren kanssa.
- K.U.U
Pop Pankki FI 42 4730 4820 013705
Rahankeräyslupa: RA/2017/246.
Terve tuloa auttamaan!
Auttajia tarvitaan/ Paavo on hyvä esimerkki/Hurstin jakamat leivät loppuvat.
Tulevan Pressan on tulevaisuudessa tehtävänä poistaa leipäjonot arvojohtajana.
Ulkopolitiikka vaatii toimia,Paavo aloitaa juuri sieltä missä apua tarvitaan eniten.- Tyhmätuskoo
Ja sinä tyhmä uskot.. Se yks viiskyttonnia ei kauaa lohduta pitäisi Paavon kaivella kuvetta kerran vuoteen jotta köyhäkin saisi pötyä pöytään.
- foxladyy
Sehän on kiristystä, köyhien kustannuksella?
- Hienokohdese
Paavohan lupasi lahjoittaa summan presidentin palkastaan, mutta ethän sinä tolvana ymmärrä kuulemaasi! Mikäli Paavo kyseisen summan lahjoittaa niin minä teen samoin. Uskon myös muiden muurariveljien osallistuvan moisella pikkusummalla keräykseen.
- LissääFyffee
Halonen taas valitti pressan palkan pienuutta koko virkakausiensa ajan.
- Olityytymätön
Pekka Halonenko? Hyvä taiteilija kumminkin.
- SossuOnLoinen
Tavja, tuo meidän dyykkarimme ja miljonäärisaituri.
- Sössön_sössön
Tavja..Johan siellä taas joku herska hörhö sössöttää
- Onsetaitava
Eikös tuo Halonen maalannut se kuuluisan "Taistelevat otsot"- maalauksen joka roikkuu Vetoneumin seinällä?
- hr9unehiub
Joillakin on kova hinku pressaksi, tekevät melkein mitä vaan että saisivat kalastettua ääniä. Paavolta oli kyllä alin suoritus tuo lahjoitus lupaus, yrittää kalastella leipäjonojen asiakkaiden äänet, mitähän vielä, ei enää kovin suuria siirtoja ehdi tekemään sillä huomenna se ratkeaa kuka on seuraava Presidentti. Jos Huhtasaaresta tai Väyrysestä tulee pressa niin silloin on kyllä harkittava maasta muuttoa ja Kyllönenkin voisi mennä Kainuuseen puolukan poimintaan, naisehdokkaista ainoa on Haatainen joka soveltuisi presidentiksi, edustava ja järkevä.
- Paavoonpaikallaan
Tähän maahan ei tule demaripresidenttiä ainakaan sataan seuraavaan vuoteen. Itseasiassa seuraava sisällissota todennäköisesti pyyhkäisee koko puolueen olemattomiin.
Mielenkiintoista on tuo että kun Väyrynen heittelee naureskellen täkyjä suuntaan jos toiseenkin, niin jopa media, tyhmistä somelaisista puhumattakaan, ottaa kaiken todesta kuin lapsi äidiltään.
Tiedän aivan tarkkaan että Paavo lähtiessään kisaan oli täysin tietoinen henkilökohtaisesta lopputuloksestaan, mutta voitto lautamatista on kaikkein suurin voitto hänelle. sitä ja Sipilän vitutusta juhlitaan Keminmaalla pitkään. - Ruokaalapsillekin
Kuuluuko tämä MV:ssä kuvattu Kristian Hursti tuohon samaan ruokajonosakkiin?
- Anonyymi
Kristian Hursti ei ole hyväksikäyttänyt, eikä vainonnut minua. Koko juttu on niin väärinymmärretty ja uutisoitu kuin voi olla. Jättäkää hänet ja tämä tapaus rauhaan ja puhukaa itsestänne mieluummin.
Terv. Nella Markkanen, tapauksen alaikäinen.
- parempaaeiolelistoilla
kaikki sen tietää minne on menneet hurstinkin rahat
helsinki maksaa paperittomille täys ylläpidon ., yksityis lääkärit
hammashuollon ,lämpimät ateriat ... jne jne
siksi Laura 5 suomen puollustaja- Onseseon
Ja sinä se vaan joudut kankitiellä tyytymään halpis lenkkiin ja jekku pulloon
- Senonosen
Onseseon kirjoitti:
Ja sinä se vaan joudut kankitiellä tyytymään halpis lenkkiin ja jekku pulloon
Mitä ovat lelpis hankki ja pukku jello?
- grujijob
Tänään nähdään kuinka Paavo Väyrysen ura politiikassa päättyy.
- Eivoikunnauraa
Heh heh johan tämä linssilude nolasi itsensä tyrkyttämällä rahaa köyhien leipäjonoon. Voiko enää epätoivoisempi olla..
- Kaikkitaashyvin
Paavo lentää takaisin Brysseliin töihin ja nauraa lautakasamasan tappiolle ja Sipilän norsunfittunaamalle. Homma tuli tehtyä!
- Aikansaelänyt
Kyllä Väyrynen voisi vetäytyä suosiolla eläkkeelle tuon pelle esityksensä jäljeen
- Teeeeee
Eikö tuo ois hyvä asia jos lahjottas rahaa Hurstin työhön?
- Hetilöytyy
Minäkin lupaan lahjoittaa Hurstille 100000€ jos pääsen panemaan Tarja Halosta ja Pena lyö rummulla tahtia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081672Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai981597Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961507Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541396Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48895Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii427861Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290827Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815