eräs opettaja sanoi tunnilla seuraavasti. " Tänne tulee sellaisia, jotka kuvittelevat osaavansa, mutta eivät osaa".
Itsellään opettajalla työt eivät ole mitään huippua.
Turun työväenopiston
2
859
Vastaukset 2
- Kukkahattuonnistuuhyvin
Kateus. Itsensä pönkittäminen saa aikaan kaikenlaista. Se ettei vaan kukaan olisi opettajaa parempi ja myisi vaikkapa vielä enemmän kuin opettaja. Kursseilla käy paljon sellaisia, jotka maalaavat kokopäiväisesti, myyvät, saavat hyvän hinnan, omat työhuoneet jne. Tällaiset oppilaat ovat yleensä pelotteita opettajilleen.
- Matveeen
onks taide niin ohutta, että ei voi tietää, ennen kuin näkee
mutta miten näkisi kun ei voi tietää
niin
taiteen perus asetelma on AVOIMUUS
sä annat ennakkoluulottomasti itsesi taiteelle
annat aikaa, resursseja, ilmaisuasi, itseäsi
Jokainen ei todellakaan osaa tota antamista
vaikka kuvittelee itsestään liian usein liikaa
Huom! jopa ammattilaiset taiteen tekijät kuvittelevat itsetään usein liikaa
jälki näkyy tekemisessä, eikä ajattelussa
niin
ei helppoa kun on paaaaaljon muitakin juttuja elämässä plussassana
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851345
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351061Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19865Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154695Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13690- 46669
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja185631- 33560
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39538