Se olis taasen vetäjän haku tallilta valmiiksi ja yöllä sitten lakasemaan viikon kuormat maantielle. Kolmelta nokka kohti hankoa, kärri vetoon ja jalka suorana Kajaaniin, paluumälli Enosta ja eikun Hankoon. Vetäjään vaihdan vielä illalla puhtaat lakanat ja tyynyliinan, imuroin hytin huolella ja ikkunoiden pesu sisäpinnalta. On se hienoa taas kun pääsee maantielle painamaan muiden nukkuessa.
Ajoon taasen!
3
127
Vastaukset
- uteli
Mikä vetäjä sulla on, ent millä kiukaalla? Vejäkkös itsikoita? Jos, niin kenen?
- Rahtiiiii
Morjensta nimimerkki "uteli" ja kuitti. Vetäjänä mulla 2012 mallinen Scania ja koneena voimakas 620 hevosvoimainen vee kahdeksan. Kutsuma nimi tällä väkivahvalla jättiläismoottorilla on " Söödertjäärin noitarumpu" Jeps, irtoperä hommissa ja Walkkereita vetasen. Mukavat murinat, kun edellinen kuski oli asentanut suoran "huutoputken", joka sylkee soundia ulos tosta vetopyörän edestä. Nyt muutaman tunnin unet ja maantie kutsuu ja sumua suuttimeen.
- KäyköKäsiHytissäUsein
Rahtiiiii kirjoitti:
Morjensta nimimerkki "uteli" ja kuitti. Vetäjänä mulla 2012 mallinen Scania ja koneena voimakas 620 hevosvoimainen vee kahdeksan. Kutsuma nimi tällä väkivahvalla jättiläismoottorilla on " Söödertjäärin noitarumpu" Jeps, irtoperä hommissa ja Walkkereita vetasen. Mukavat murinat, kun edellinen kuski oli asentanut suoran "huutoputken", joka sylkee soundia ulos tosta vetopyörän edestä. Nyt muutaman tunnin unet ja maantie kutsuu ja sumua suuttimeen.
Tauolla parkissa kun olet niin katsotko pornoa vielä lehdistä vai oletko siirtynyt jo tablettiin? Osaatko tumputtaa niin ettei hytti heilu? Heitätkö mällit talouspaperille vai jonnekin muualle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p636141Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813766Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242801- 232310
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol422221Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61689Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85130281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 301226