Kuinka moki länkkäriläinen on tehnyt syntiä?

Kannattikomatuttaa

Puhun nyt länkkäriläisten maanpetturitoimittajien ylisuvaitsevaisesta linjasta, jota olemme joutuneet katselemaan jo usean vuoden. Hävettääköhän niitä ollenkaan se matutus ja isänmaallisten sensurointi? Eivät varmaan kyllä häpeä mitään, mutta syytä olisi. Miltähän niistä toimittajan ketkuista tuntuu se, että he tulevat tuntemaan koko loppuelämänsä monikulttuurisuuden fanittamisen aiheuttamaa häpeää. Vittu miten noiden perheenjäsenet varmaan häpeää NOITA.

5

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EioleVikaaVikaa

      Siellä ne suvakit taas on aloittajalla joka puolella (varmasti jopa vaatekaapista löytyy muutama). Ei ole helppo tunnistaa skitsofrenian ensioireita itse, mutta tältä ne yleensä näyttää, mikä näin teille terveille mainittakoon.

      • mokin.synti

        moki länkkäriläinen on muki länkkäriläisen poika. synti oli, näin kyllä, ei näyttänyt mopon suuntaviittaa 1982 kääntyessään työmiehenkadulle survalipolulta. eikä myöskään ajatellut jeesusta, kun tirkisteli matti parviaisen suorittamaa sp-yhdyntää naisvuoren parkkipaikalla kesällä 1995. (oma tunnustus)


    • NoTilaus

      Heikkolaatuinen julkaisu ...en tilaa! Enkä oo ropotti!

      • Kallistaon

        Nii, KELA ei maksa lehtitilausta, nähtävästi.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      93
      4551
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      232
      1786
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1450
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1150
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      322
      1085
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1070
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1059
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      145
      1014
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      999
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      954
    Aihe