eikö osata liikennesääntöjä

yhdetvalot

Ehkäpä oli järjestetty juttu rahan toivossa,että saa paremman auton,kun entisessä vikoja.Vakuutus yhtiöitä on helppo kusettaa,koska ei voi olla niin tyhmä,mutta jos kuuluu hamekansaan ja laakeri kengät kaikki mahdollista.Kaksi henkilöautoa kolaroi risteyksessä Nurmeksessa - Molemmille paloi vihreä valo
Nurmeksessa sattui sunnuntaina kylkikolari puolen päivän aikaan Kuopiontien ja Porokylänkadun valoristeyksessä.
Onnettomuudessa oli osallisena kaksi henkilöautoa joissa oli yhteensä kolme henkilöä. Yksi henkilö loukkaantui onnettomuudessa lievästi ja ensihoitoyksikkö kuljetti hänet Nurmeksen terveyskeskukseen lääkärin arvioon. Kahdelle muulle ei aiheutunut vahinkoja.

Onnettomuus sattui kun Kuhmon suunnasta tullut henkilöauto oli kääntymässä, jolloin Kuopion suunnasta tullut auto ajoi hänen kylkeensä. Molemmilla paloi onnettomuushetkellä vihreä valo.

Pelastuslaitos raivasi onnettomuuspaikan ja huolehti ajokyvyttömäksi vaurioituneen auton pois kohteesta hinauspalvelun avulla. Toinen auto säilyi ajokuntoisena.

Liikennettä jouduttiin rajoittamaan vain hetkellisesti.

0

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Räppäri kuoli vankilassa

        Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
        Maailman menoa
        106
        4572
      2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

        Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
        Ikävä
        29
        3393
      3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

        Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
        Ikävä
        45
        2380
      4. Missä näitte viimeksi?

        Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
        Ikävä
        39
        1418
      5. Minulla on käsitys

        Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
        Ikävä
        36
        1343
      6. Harmittaako sinua yhtään?

        Tuntuuko pahalta ollenkaan?
        Ikävä
        38
        1196
      7. Puukotus yöllä

        Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
        Sotkamo
        14
        1102
      8. 159
        1026
      9. On varmaan turn off

        Mutta olen tosi kokematon.
        Ikävä
        27
        978
      10. rakas J siellä jossain

        Niin ikävä sua. -P. Nainen
        Ikävä
        6
        944
      Aihe