Onnea nykyiselle ja tulevalle presidentille, Sauli Niinistölle!
Vastaukset 29
- äänestin.minäkin
Sitäpä sitä.
- Alas.Sauli.Niinistö
Miksi onnittelisimme isänmaanpetturia?
- pyhpyh23473264
Valheesi ei hetkauta.
- typeryys_huipussaan
Sauli ja Kokoomus voitti äänestäjien halusta. Kaikkien ketkä tuon tuloksen aikaan saannossa oli mukana niin turha moittia hallituksen tekoja ja ryöstöä vaikkai tse joutuisi kuinka ahtaalle.
- Merkkierkki2
Sillä, kuka valittiin presidentiksi ei ole mitään tekemistä hallituksen toimien kanssa. Niinistöllä ei ole edes puoluekirjaa eikä hän kuulu mihinkään puolueeseen.
Muutoin täytyy sanoa Niinistöstä, että vaalikoneiden perusteella hän oli kyllä kauimpana kristityn arvoista. Merkkierkki2 kirjoitti:
Sillä, kuka valittiin presidentiksi ei ole mitään tekemistä hallituksen toimien kanssa. Niinistöllä ei ole edes puoluekirjaa eikä hän kuulu mihinkään puolueeseen.
Muutoin täytyy sanoa Niinistöstä, että vaalikoneiden perusteella hän oli kyllä kauimpana kristityn arvoista.Niinistä uskoo Jumalaan. Mitähän arvoja tarkoitit?
Merkkierkki2 kirjoitti:
Sillä, kuka valittiin presidentiksi ei ole mitään tekemistä hallituksen toimien kanssa. Niinistöllä ei ole edes puoluekirjaa eikä hän kuulu mihinkään puolueeseen.
Muutoin täytyy sanoa Niinistöstä, että vaalikoneiden perusteella hän oli kyllä kauimpana kristityn arvoista.Huomasitko, että kristilliset olivat myös Niinistön takana?
Yksi_usko kirjoitti:
Niinistä uskoo Jumalaan. Mitähän arvoja tarkoitit?
Sekä Jeesuksen että Paavalin tarjoilemana kristillisten arvojen kärjessä on heikossa asemassa olevien puolustaminen ja aktiivisena toimintana ilmenevä myötätunto.
Mitä tarkoittaa uskominen Jumalaan? Ilmeneekö se käytännössä jotenkin? En nyt tarkoita sitä, että kysyttäessä sanoo uskovansa, vaan jotakin merkityksellistä.v.aari kirjoitti:
Sekä Jeesuksen että Paavalin tarjoilemana kristillisten arvojen kärjessä on heikossa asemassa olevien puolustaminen ja aktiivisena toimintana ilmenevä myötätunto.
Mitä tarkoittaa uskominen Jumalaan? Ilmeneekö se käytännössä jotenkin? En nyt tarkoita sitä, että kysyttäessä sanoo uskovansa, vaan jotakin merkityksellistä.Kyllä uskominen Jumalaan tarkoittaa myös sitä, että elämässä noudattaa näitä arvoja. Ensin tulee mieleeni vähäosaisten avun tarpeessa olevien auttaminen.
- iloinen_naurajaa
Hehhehee, minä en äänestänyt ketään... ;-)
- Muistisairaat.pressat
Kekkonen oli myös dementikko ja maata johti joku muu 70-luvun lopussa ja 80-luvun alussa. Kun hän presidenttinä ollessaan huuhaili siellä täällä turvamiestensä saattelemana, niin olihan se raadollista seurattavaa.
On siis hyvä, että presidenttiä ei päästetä koskaan yksin minnekään. Hän voisi nimittäin eksyä, eikä osaisi enää virka-asunnolleen takaisin.
Niinistöllä on siinä mielessä asiata paremmin. Onhan hänellä Lenny-koira, joka katoamistilanteessa etsisi isäntänsä. Haukio tuskin välittäisi?- Motörhead.Rules.OK
Eiks se ookkaan Lemmy se koira?
- Saulin.unohdukset
Motörhead.Rules.OK kirjoitti:
Eiks se ookkaan Lemmy se koira?
Ei se Sauli enää muista edes koiransa nimeä tai sitä, että kuka kenties oli se, joka pääsi pukille?
- Adjutantti-Virtanen
Motörhead.Rules.OK kirjoitti:
Eiks se ookkaan Lemmy se koira?
Kyllä se on Lennu se koira.
"Muistisairaat.pressat" oli siis lähinnä oikeaa.
Saulin ruuti on kyllä märkää, joten raskaus on saatu aikaan keinohedelmöityksen kautta. Höpsistä. Niinistön muisti ja järki pelaa kuin partaveitsi. Kekkosta ei kansa olisi enää valinnut, jos kansa olisi saanut päättää.
Adjutantti-Virtanen kirjoitti:
Kyllä se on Lennu se koira.
"Muistisairaat.pressat" oli siis lähinnä oikeaa.
Saulin ruuti on kyllä märkää, joten raskaus on saatu aikaan keinohedelmöityksen kautta.>Saulin ruuti on kyllä märkää, joten raskaus on saatu aikaan keinohedelmöityksen kautta.
Presidentin puolisolla on henkilökohtainen adjutantti, joka hoitaa kaikki hänen tarpeensa.
- Dementoituva-pressa
Tässä taannoin kun Perussuomalaisten puolue hajosi ja valtaapitävät puolueet eivät enää halunneet olla missään yhteydessä perussuomalaisiin, niin Sipilä lähti viemään Niinistölle Hallituksen eroanomusta.
Sipilä singahti suihkarilla Turkuun ja soitti niinistölle olevansa Turussa ja pian myös Kultarannassa.
Puhelimen toisesta päässä Niinistö karjaisi: "Kuka vittu sä olet? Mä en tunne suo, enkä mä ole ketään kyläänkään kutsunut!" Niinistö lopetti puhelin siihen ja Sipilän oli pakko palata Helsinkiin. - Dementoituva-pressa
Hitaasti, mutta varmasti etenevä dementia vaivaa Sauli Niinistöä. Sääli.
Haukio mustissaan.
http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/201802010151837_v0.shtml
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.301189- 67829
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,41740- 91609
Työttömiä suomalaisia ei saa töihin
Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss275608P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys
Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓139606- 52516
Et siis halua
enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani47510- 38506
Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?34487
