Ohjaus on ollut jo pitkään surullisen kuuluisa Skodan ongelma. Autoa yksinkertaisesti ei saa kulkemaan suoraan, vaan huomattava huojahtelu ja suunnan hakeminen tekee ajotuntumasta suorastaan helvetillisen.
Vähän auttaa jos valitsee korkean kapean rengaskoon, mutta sitten taas huojahtelu lisääntyy, korin jo muutenkin korostunut heilahtelu lisääntyy. Ohjaus ei vaan ole niin uraherkkä.
Eräs tuttuni, taksikuski ajoi työkseen osan aikaa Superbia ja toisen osan Mersua niin ero ohjauksessa oli kyllä kuin yössä ja päivässä, Mersun hyväksi. Työpäivän (13-14 tuntia) jälkeen oli paljon väsyneempi (ja selkä kipeämpi) Skoda-ajon jälkeen kuin Mersun, joka kulkee suoraan ja jossa on hyvät penkit.
Skodassa tuki- ja liikuntaelinsairaudet lisääntyy!
1
191
Vastaukset
- TSI2012
käykääpä vaikka autoliikkeissä laittamassa auton ovia kiinni. skodan oven kun laittaa kiinni niin kuuluu ikävä rämpsäys ja vaikuttaa kuin ovipelti jäisi soimaan pitkäksi aikaa. laatuautoissa esim. toyota, ovi menee jumpsahtaen kiinni ilman sivuääniä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142069Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631425Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061399Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681245Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51192Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311017En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521016- 47991
Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell56984Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti335973
