Sinut vain olisin tahtonut

Saahan sitä aina tahtoa :(
201053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Miksi olisit minut tahtonut. Emmehän edes tunne, saatikka että olisimme ennen tavanneet.. kuin nyt tässä.

Äänestä

Älä sano että aikani on ohi, en käsitä miten pääsit sormieni välistä.
Olen yrittänyt kaikkeni että saisin sinut mielestäni.
Voisin antaa vielä paljon rakkautta...keskellä yötä. En vain osaa.

Äänestä

Semmosta se kun mies seilaa useiden naisten väliä ja pelaa. Ota kunnon mies kasvattaan lapsesi.

Äänestä
  • Oletko sinäkin ollut kauan täällä? Halusin vain sanoa, että ihmiset eksyvät täällä helposti, eivätkä löydä enää tietä ulos. Tästä voi tulla vahingollinen mielen ansa.

    Äänestä

Saahan sitä,
samoin kuin saa pelleillä niin halutessaan kaikella
ja saa myös ilkeillä ja loukata ja satuttaa, saa pitää pilkkanaan.
Kaikkeahan sitä saa.

Ihan saa myös halutessaan olla aikuinen käytökseltään.

Äänestä
  • En ole pitänyt pilkkanani koskaan! Mun huumori on välillä sellasta, että voisi luulla että pidän pilkkanani.

    Äänestä

  • SinäOletSeMinulle kirjoitti:

    En ole pitänyt pilkkanani koskaan! Mun huumori on välillä sellasta, että voisi luulla että pidän pilkkanani.

    Huumori ei ole koskaan synonyymi asian kanssa jonka voisi sekoittaa pilkkana pitämiseen.
    Pitää kyllä keksiä parempi selitys.

    Äänestä

  • SinäOletSeMinulle kirjoitti:

    En ole pitänyt pilkkanani koskaan! Mun huumori on välillä sellasta, että voisi luulla että pidän pilkkanani.

    Toisin sanoen olet loukannut häntä, ja nyt haet oikeutusta mokallesi verhoamalla loukkauksesi omituiseen huumoriisi voi vittu mikä pösilö olet. Jos nainen on fiksu, ei vilkasekkaan tollaseen sun kaltaseen paskahousuun enää!

    Äänestä

Asian suhteen, miten toi tahto näkyi hänen suuntaansa??

Äänestä

Et saa.

Äänestä

Onko joku pitänyt jotakuta itsestäänselvyytenä ja nyt täällä märisee "olisin tahtonut" ikään kuin kaupan hyllyllä olis ollut se herkkutikkari tarjouksessa, mutta aloittajan ollessa tuhma jäi herkkutikkari saamatta vaikka tahtonut olisi.

Äänestä

Mikä asiassa sitten meni perseelleen.

Äänestä

Meneekö miehelle vai naiselle?

Äänestä

Tahdon asia...
Sitähän kysytään. Siltä sulkenut silmänsä liian pitkään. Arvokkaita oivalluksia syntyy joskus yllättäen, vahvistaen vanhat uskomukset. Revelation night vaikkei tuntunut siltä.
Kun päänsärky tasaantuu ja ajatukset taas koostuvat, oivallus on syytä kehystää ja laittaa huoneentauluksi. Tai silmien eteen häikäisysuojaksi. Laskeutua stratosfääristä hapekkaammille alemmille tasoille, missä happi toivottavasti kulkee paremmin nopeasti rappeutuviin aivoihini. Ja muistaa. Muistaa, muistaa. Miten ei pidä tehdä..
Ja muistaa, muistaa aina siihen saakka, kunnes aivosolujeni tuho on liian laajamittaista, valheelliset muistot jostakin, mitä ei edes tapahtunut. Tahdo(i)nko?

Äänestä

Minäkin hänet, sen miehen, en muita.

Äänestä

Aika oli nuoren lemmen. Nyt miestissien.

Äänestä

Sinut olisin tahtonut lapsilleni isäksi mutta olit jo.

Äänestä

Sinun äitisi olisin halunnut anopikseni mutta miniä oli jo.

Äänestä
  • Saa sitten paikkakunan lehdessä keskiaukeaman jutun itsestään ja kuinka on rahat keplotellut vanhuksilta. Palvoo kuvia , näyttelee uskovaista ja sokeaa.

    Äänestä

En koskaan voi astella vihille sillä isäni kuoli.
No. Nyt hän syntyi uudelleen. Ehkä minäkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


SinäOletSeMinulle kirjoitti:

Saahan sitä aina tahtoa :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu