Jasmin hyllytettiin?
Joutui laittamaan 6 vuotta vanhan kuvan Instaan, kun tuoreempia ei aihepiiristä löydy? Kävikö niin, että ei tänä vuonna huolittu edes ilmaiseksi vapaaehtoistyöntekijäksi, sillä ehdokas on tarkka yhteistyökumppaneistaan ja kaikkia ei huolita. Jenni olisi saattanut myös närkästyä jos yli-innokas ihailija olisi ollut koko ajan hänen miehensä kintereillä hieromassa tuttavuutta, yhteiskuvia kinuten ym. ???
Jasmin hyllytettiin?
12
633
Vastaukset
- kiirettäpittää
Jassu on liian kiireinen, ei kerinnyt tollaisiin pikku hommiin. Kodinhengetär leipoo työssä käyvälle miehelleen, ihailee vanhoja kuviaan ja kuvailee uusia ihania ilmeitään, siihen vielä konehommat päälle. Taisi muuten olla tylsä kapakkailta, kun ei minkäänlaista raporttia ole meille kateellisille julkaistu.
- Myllärbuoti
Teki kuitenkin somessa upean vaalityön ja sai kaikki vaalipiirinsä äänestäjät liikkeelle? Odottaa varmaan nyt kutsua seuraaviin Itsenäisyyspäivän linnanjuhliin ja menee, jos kiireisiltä töiltään ehtii?
- näinköoikein
Vanhassa kuvassa hänellä oli ranteessaan saman näköinen kello, kuin minkä hän sai tämä jouluna lahjaksi.
- eijatkoon
Ei ole Mäntylällä enää asiaa Kokoomuksen hommiin. Sotkenut ja sählännyt tarpeeksi.
Kävelevä katastrofi.- samajatkuu
Veikkaan, että enimmäkseen kyttäili miehiä.
- PäinMäntyä
Jenni koki Saulia ja muita kaksilahkeisia stalkkaavan Jaskan arvokkaaseen tilaisuuteen sopimattomaksi. Kahvitkin jäi Jaskalta keittämättä. Potkut tuli siitäkin hommasta.
- ääniharava
Kyllä hyvin koulutetuille, fiksuille nuorille naisille on puolueessa kuin puolueessa kysyntää.
- onttokuuppa
Varmasti joka paikassa, missä tämä "maailman tähti" liikkuu, huomataan nopeasti, että kaikki ei ole ihan kohdallaan. Mistä muusta syystä mitkään hommat ei jatku, ja joka mies jättää heti kun pystyy?
- jassonmoppi
Moneenko jasso menit tänään töihin?
- sorrySauli
Jotenkin noloa, että tällä hetkellä Suomen juhlituin ja arvostetuin mies, on täällä samoissa teksteissä Jasmin Mäntylän kanssa! Ovat eri planeetoilta.
- jassonäänisaalis
Montakohan ääntä Jasso sai presidentin vaaleissa? ;) :D
Kuulemma kaikki ne kirkkoveneet joissa on valtavankokoiset häppärit on koodikieltä joilla oli tarkoitus äänestää jassoa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html2485509Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,614814Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk183636Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2953369Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699223310Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1823219- 782924
- 732161
- 312053
- 902036