Siellä on parannuksen tekijöitä, heille on saarnattu synnit anteeksi. Tämä on tuore tieto.
Se on muslimienemmistöinen maa Keski-Aasiassa.
Etsikkoaikaa Tadzikistanissa
6
194
Vastaukset
- matiaskronowssls
Kyllä siellä on saarnattu syntien anteeksiantamusta eli Jeesusta Kristusta ja syntien anteeksisaamista Hänessä järjestömme toimesta aina 1960-luvulta lähtien!
- Herra.paratkoon
Onko siellä halukkaita parannuksen teettäjiä?
Tiedoksi: Tadžikistan (tadžikiksi Тоҷикистон, Tojikiston; ven. Таджикиста́н, Tadžikistan), virallisesti Tadžikistanin tasavalta (tadžikiksi Ҷумҳурии Тоҷикистон, Jumhurii Tojikiston; ven. Респу́блика Таджикиста́н, Respublika Tadžikistan) Kuka siellä on herännyt??
- SaarnatkaaMaailmalle
Ketä sinne on lähetetty? Kuka pitää seuroja? Vai miten kristityt ovat sinne löytäneet?
- Tarkennusta
Muta siellä ei ole omaan ylpeyteensä tukehtuneita vl:iä vaan Kristuksen seuraajat sielläkin lähetystyötä tekevät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2361825- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451202Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50932- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 38727
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23702Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627