Finnairille tulee kova kiire haastaa Easyjet suositulla Helsinki-Berliini -reitillä. Easyjet aloittaa runsaan kuukauden päästä päivittäisillä lennoilla, huhtikuussa jo 8 lentoa viikossa, kesäkuusta alkaen 10 ja syyskuusta alkaen 13 viikottaista lentoa. Ja mikä parasta, hinta useimmille lennoille vain 33,30 e. Hinnassa on mukana verot ja varausmaksut.
EASYJET - Berliinin lentojen hinta romahti
MiccoK
92198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
perseaukisille on aina omat iisijetit ja raikulit. sinne vaan pikkubudjettimiehet.
Sou what? Finnair lennättää sitten maksavia aasialaisia Berliiniin kaikkein persaukisimpien suomalaisten sijaan. Win-win tilanne kaikille.
Finnairilla on Easyjetin palvelutaso, mutta viisinkertaiset hinnat. Tosin lentäjät ovat varmaan ammattitaitoisempia.
perseaukiselle kaikki on kallista. mitä jos menisit äidin pikku kelapummi töihin?
...kommentoi Finnairin mediavastaava Päivyt Tallqvist.
Et kai kuvittele, että useimmilla lennoilla kaikki istuimet myydään 33,30 eurolla?
Ei tietenkään myydä, mutta hintojen vaihteluväli on huomattavasti Finnairia matalampi. Hyvä että saadaan taas lisää kilpailua.
Finnairin koneeseen kun astuu on fiilis kuin hammaslääkärin vastaanotolla.
33,30 ei näköjään ole edes halvin hinta, varasin just HEL-TXL lennon €23,30, menopaluu maksoi yhteensä €61,15.