Muistatteko elämästänne sen hetken kun tunnustitte oman ihastuksenne ensimmäistä kertaa?
Muistan omani, kirjoitin sen pinkille kartongille enkä jäänyt selvittämään vastaanottajan mielipidettä asiaan. Enpä arvannut silloin että kohtaan saman henkilön vielä aikuisenakin.
En edes tuntenut häntä, pidin vaan erittäin söpönä. En osannut oikein olla ihminen nuorena... enkä vieläkään. :} halusin vaan kertoa tunteeni ja paeta.
Muistelen menneitä
4
330
Vastaukset
- muistansen
Ihan ensimmäinen ihastus kovin muistuttaa nykyistäkin. Jotenkin ihastun aina samoihin piirteisiin ja saman näköisiin.
- outoaseollapitää
Joo muistan. Ihastuksen kohde vastasi ihastukseeni, mutta häpesi minua niin ettei kenellekään saanut kertoa, että meillä on joku juttu. Vuoden jaksoin tätä outoa tilannetta, ja sitten annoin olla. Kun hän huomasi, että jatkoin elämääni ja että eräs vaikutusvaltainen komea henkilö halusi olla kanssani, nyt kun olin vapaana, tämä minua hävennyt henkilö alkoi anella minua takaisin.
- Knainen
Ihan eka kerta. Se taisi olla kun olin 6-vuotias. En tarkkaa ikää muista varmaksi mutta koulussa en vielä ollut silloin!
Talutin naapurin pojan vaatekaappiin piiloon ja tunnustin et tykkään siitä.
Me oltiin koko lapsuus kuin paita ja perse 4 v-15 v ikävuosieni aikana ja sen pojan vanhemmat aina vitsaili kun tulin niille että nyt se niiden pojan morsian tulee ja naureskeli että poikansa on löytänyt varhain itselleen tyttöystävän. Leikittiin leikkirobotilla niin pojan äiti kurkisteli huoneeseen ja nauroi että täytyy sitä vähän vahtia ettette pussaile siellä ku ootte vähän liian nuoria vielä.
Naapurin poika hääti äitinsä pois ja kohta lähettiin meille leikkiin.
Meillä oli kyllä ihan hauska tiivis lapsuus yhdessä. Mä menin poikien jutuissa sen mukana ja se joutu aina pelasteleen tyttöä joka ei selviytynyt hurjista tempuista jätkien veroisesti.
Me kasvettiin yhdessä ja muistan kun sitä harmitti että kun ennen se oli mua pidempi mutta ala-asteen lopulla kasvoin sitä pidemmäksi.
Noh, nyt se on sellainen isänsä mittainen 180 cm mut silloin me kisattiin kumpi pidempi kun tytöt nyt kehittyi nopeampaa kuin pojat ja olin vuoden vanhempi - josjajos
Muistan. Voisinpa mennä ajassa taaksepäin ja sanoa itselleni, että turpa kiinni. Luultavasti olisin nopeammin pysytynyt unohtamaan ko. naisen. No, ei ole vieläkään unohtunut...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081688Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031649Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011562Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541408Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341366Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii451898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115889Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293842Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347819