Ajatus pettämisestä tuntuu pahalle

uskollinenollutaina

koska haluaa toimia silleen, kuin itselle tehtäisiin. Eli rehtiin tyyliin. Enkä ole koskaan pettänyt. En tiedä olisko musta siihen.

3

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pettäminenväärin

      Noinhan sen pitääkin olla. Miksi sitten asiaa pohdit?

    • AjatuksianiTästä

      Miksi ihmeessä pitäisi pettää? Miksi et sitten voi toimia rehdisti?

      Minäkään en haluaisi ikinä pettää enkä olla pettämässä ketään. En voisi ikinä kuvitella tekeväni niin. Ja jos on ihminen, josta todella välitän, niin haluaisin hänet elämääni kaikin tavoin, en vain pieneksi hetkeksi. Toisaalta, olisi vaikea edes kuvitella, että tuollainen tilanne tulisi eteeni, koska jos parisuhteen toinen osapuoli ei ole ykkösihminen tai tuollaisia ajatuksia tulee, niin silloin sitä suhdetta ei kannata jatkaa. Jos taas olen parisuhteessa, jossa toinen on elämäni ihminen, niin ei käy edes mielessä muut miehet.

    • niinpäjakuitenkinniin

      Niin tuntuu, ja silti siihen on hetken huumassa tullut sorruttua. Joskus aivot ovat jalkojen välissä ja oma epävarmuus tekee tepposet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      94
      4620
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      225
      1885
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1460
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1160
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      322
      1095
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1070
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1069
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1027
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1009
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      964
    Aihe