Mietin onko järkeä tilata pyhäjokiseutua ja haapavesi lehteä. Tulevat niin myöhään postilaatikkoon että ei ehi lukea ennen työhön menoa. Työpaikalle tulee samat lehet. ne ku lukee jo töissä niin kotona ei niille ole käyttöä. Lasku tuli eilen mutta mietin jatkanko tilausta. ennen oli kiva kun sai aamulla rauhassa lehen lukea ennen töihin lähtöä kahavikupin ääresä. kalliita on takan sytykkeeksi
Kannattaako paikallislehtiä tilata?
eiaamuluettavaa
101853
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Elä jatka,jos kerta mahdollisuus lukaista ne muualla.Mitä tuota tyhjästä maksaa...kohta loppuvat kokonaan,ja siirrytään nettiin..
Tilaa Aku Ankka, irtonumero maksaa jo 3,50 euroa.
Haapavesi lehdestä ei ole enää keskustelun herättäjäksi jota paikkakunta kipeästi kaipaisi. Toiselle kumarrat ja toiselle pyllistät.
Kannattaako sinun edes miettiä, turhan saa pyytämättäkin.
Hei
Haapavesi lehden vuosikerran hinta on kohta 100 €. Vastaavaa lehteä jaetaan kaupungeissa ilmaisjakeluna. Kun aikoinaan tilasn lehden, se ilmestyi kaksi kertaa viikossa hintaan 45 €. . Ikävintä tilaajille on se, että se ilmestyy möhään ja jaetaan siikalatvan alueelle ilmaiseksi.??
Muuten hyvä.
Johannes
Määkään en ennää tillaa kepun äänitorvia.
Entäs ne kestotilaajan edut???
Nehän on läheltä persettä.
Niistä ei hyödy kukaan millään tavalla.
Pitääkö lehden toimittaja lukijoita täysin älyttöminä ja tyhminä.
Lehden toimittaja luokittelee minutkin kestotilaajaksi, vaikka en ole sitä vahvistanut millään tavalla.
Mihin rehellisyys on kadonnut???
Joo eipä tullut tänään Haapavesi-lehteä,miten muilla?
Oli postilaatikossa.
Me ollaan kyllä tosi tyytyväisiä Haapavesi-lehteen, vaikka se tulee laatikkoon myöhään illalla! Jos ei samana iltana jaksa lähteä sitä hakemaan 200 metrin päästä laatikosta niin sitten se haetaan seuraavana päivänä. Siinä riittää hyvinkin lukemista muutamaksi illaksi ja vaikka aamuksikin, mikäli sen ehtisi ennen töihin lähtöä avata. Vielä tähän päivään mennessä sitä ei ole tapahtunut, vaikka työvuosia on jo muutama kymmen takana. Minulla kun on sellainen periaate, että kannattaa nukkua aamulla niin pitkään kuin pystyy, eikä turhaan töllistellä ylhäällä liian aikaisin. Töihinkin kyllä tulee lehti, mutta siellä en malta sitä edes avata, kun tiedän, että saa kotona siihen keskittyä paremmin. Eli kyllä Haapavesi-lehti on hyvä ja monipuolinen lehti!!👍