.......maailmassa.
Vain kaiken karvaiset allianssit, mutta eivät automerkit, voittavat Toyotan. Noihin kahteen allianssiin kuuluu toistakymmentä automerkkiä. Esimerkiksi alliannsi, jossa olivat Renaultin, Nissanin ja Mitsubishin lisäksi Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine, Lada, Infiniti, Venucia and Datsun autot. Mynnti oli 10,6 miljoonaa autoa.
Volkswagen Groupin, johon sisältyy Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Lamborghini, Bentley, Porsche, Bugatti ja Ducati, Scania ja MAN., myynti oli 10,53 miljoonaa autoa.
Toyotan myyntimäärä oli 10,2 miljoonaa autoa. Toyota on todellinen kuningas
Toyota on nyt ja on aina ollut myydyin automerkki
11
240
Vastaukset
- Järjetöntä
Kokainen ymmärtää sen, että kun Toyota on ollut maailman suurin autonvalmistaja niin kaikki muut tappiollisina autoja valmistavat yhtiöt liittyvät yhteen ja sitten niiden ilmoitetaan myyvän eniten autoja kun niillä on lähes 20 automerkkiä hallussaan.
Ja sitäpaitsi siihen Toyotan lukemaan ei kuulunut Hino:n myynti lainkaan joka myy raskasta kalustoa.
- osaamisen.puute
Toyotan Alianssiin kuuluu Lexus, Daihatsu, Scion. Lisäksi Toyota Alianssiin kuuluu PSA:n suunnittelemat ja valmistamat ProAcet, Subarun GT86 ja tsekki-ranskis Aygo. Lisäksi dieseleissä on muutenkin BMW:n ja PSA:n tekniikkaa.
Eli Toyotan alianssin 10,2 miljoonassa myydyssä autossa on muitakin merkkejä kuin Toyota.
Lisäksi osa Toyotan lätkällä myydyistä autoista on muiden valmistajien suunnittelemia ja tekemiä. Siinä se vasta alianssi ja sekasikiö on. Ei edes osaa tehdä kaikkia autojaan itse. - koneompelu
Näkyykö tästä ketjusta jo nyt Toyota henkilöiden ÄO ???? No voi olla, mulle Toyota on ollut aina ompelukone.
- Näkyyse
Kyllä se näkyy, sillä tekstisi paljastaa että olet kehitysvammainen.
- toyotaonykkönen
Aloitus oli " Toyota on myydyin Automerkki" ja täällä aletaan höpöttämään jostain alliansseista?
Ketä kiinnostaa joku allianssi? Ei ainakaan auton ostajaa!- koneompelu
Se on tuo toy ota kehujien äo aika matala. Arvaahan sen, jäätynä kylmässä kuljettimessa.
Eihän ompelukoneeseen saa lokilämmitintä, eihän.
- suosio.taattu
Tänä vuonna Tojolta tulee oikea myyntiässä.
https://www.japanbullet.com/images/thumbnails/images/2014/04/ToyotaThrowbackThursday1951ToyopetModelSAapr25-775x437.jpg - aasialainenOutoHeikkous
Onko myyntimäärillä jotain merkitystä tavan autoijalle? Ei se Toyota kulje yhtään tukevammin tai reippaammin tai ole ruostumatta ennätys nopeasti, vaikka sitä myydään paljon.
Yleensäkin halpaa kansan makkaraa myydään aina eniten, eikä laadulla ole merkitystä.- ÄläVenkoile
Sitä myyntimäärähän sinut on tänne palkattu tiputtamaan. Älä venkoile.
- vanha-tojota-äijä
Kyll maar Tojota paras o.
Aja sää mill ajat.Mää aja autoll.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261720
- 1051205
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381081- 49989
- 128887
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni51880Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240858Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70745Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178739Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55719