SAK:n lakoilla ei ole mitään tekemistä aktiivimallin kanssa. Niillä yritetään pönkittää SDP;n asemaa. Tällainen lakkoilu on ollut ennenkin SDP:n ohjelmassa, kun puolue on ollut oppositiossa. Vuoden 1917-1918 tapahtumat olivat sitä, viimeeksi vuonna 2015 syksyllä Rinne sai punaliput barrikadeille. SDP:n oppositiopolitiikkaa voi verrata jääkiekkopeliin, jossa vilttiketju buuaa, kun oma joukkue saa maalin ja vielä heittää hiekkaa kentälle. Ei joukkuepeliä. Epäisänmaallista toimintaa Eduskuntaa vastaan, jossa koko maa kärsii. Suomen uskottavuus ja työpaikkojen tulevaisuus ovat vaarassa. SAK;n lakot ovat ylimitoitettuja ja tuomittavia. Jokainen voi miettiä kohdaltaan haluaako heiluttaa punalippua vai ei. Mitä mieltä ovat SAK:n ei-vasemmistolaiset jäsenet, kun heidät pakotetaan lakkoilemaan?
SDP on kuin jäähallin vilttiketju
saksdponsylttytehdas
2
<50
Vastaukset
- Vastikkeetonta.rahaa
SDP ja SAK ovat täysin samaa paskaa, Rinne on sen hämmentäjät. On kumma että jotkut vielä kannattavat tätä hössön? Outoa, että nämä pöljät ajavat asiaa, että työttömän ei tarvii mennä pidemmälle töihin, vaikka sitä järjestettäisiin. Nyt hallituksen pitää pienentää työttömyysrahaa, niin eiköhän työ maistu!
- Yliarvostettua
Töissäkäynti on nykyään aivan liian kallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807