Kolmen päivän ajan on ollut iltaisin menkkamaisia tuntemuksia, masu on myös useasti "pingottunut", välillä vihloo sivuista.. ei kai vaan enteile jo synnytystä?
oon nyt rv 31, eli pikkuinen ei saisi syntyä vielä! Paniikki iskee!
oon nyt rv 31, eli pikkuinen ei saisi syntyä vielä! Paniikki iskee!
Vastaukset 4
Vanhimmat
En usko että enteilee. Isellä viikkoja 31 5 ja noita menkkamaisia kipuja ja vihlontoja myös täällä...mulla ollut supistuksia jo aika aikasesta vaiheesta asti mutta ei ole mitään tapahtunut.
Jos tuntuu niin voithan ottaa yhteyttä neuvolaan mutta uskon että ihan harmittomia nuo sinun tuntemukset ovat.
Onnea loppumetreille =)
Kuulostavat harjoitussupistuksilta, kroppasi vaan valmistautuu tulevaan.
oli noita tuntemuksia viimeiset pari kuukautta, joten voit olla huoleti että kyllä se vaavi pysyy siellä masussa loppuun asti :)
Nyt voin taas hieman paremmalla mielellä odotella :> On tää vaa niin jännää kun ensimmäistä odottaa.. ei okein tiedä mikä on normaalia ja mikä ei.. mut onneks kaikki tuntuu aina menevän oikeaan suuntaan.. :) Täytyypä kyllä kiittää kaikkia, teistä on ollut mulle suunnatonta apua! toivottavasti jatkossakin :>