iso mahaisen poikaystävän kanssa??. Asenne on että "ei sen tarvitse onnistua nyt eikä seuraavalla kerrallakaan, sitten joskus onnistuu kuitenkin. Poikaystävä ehotti myös minulle lasten hankintaa!, kuulemma lain mukaan vuokralaisella on aina oikeus saada raskauden ajalta kohtuullinen vuokranalennus poikaystävän mukaan? onko näin?. Poikaystävällä on myös stressi tai joku muu joka aihettaa pidättelemään omaa laukeamistaan, sitten se kestää aivan älyttömän kauan. Pari kertaa ollaan lopetettu ts minä lopetin ku yli tunti armotonta paukuttamista, ei luoja!!, ei sitä kestä. Silloin tällöin jotkut naisia tuntevat miehet tulevat ihailemaan minua ja sanomaan miten hyvä kroppa mulla onkaan, tosin joskus kun menee huonosti ja katson miestäni niin mieleen tulee pieni inhon tunne ja ajattelen, että mitähän tuossakin oikein näen?, lohtua elämään tarjoaa tieto siitä että seurustelun alkuaikoina oltiin aika samannäköisiä, mutta mun tyyli on muuttunut niistä ajoista niin paljon, että nykyään ollaan aika erilaisia koska ole kuitenkin nainen. Viime viikolla oli jännittävä päivä kuin unohti ilmeisesti vetää käsijarrun päälle ja auto lähti omin päin jatkamaan matkaansa ja rysäytti suoraan kaupan ikkunasta sisään!. Ongelmana on että poikaystävä suuttuu liian helposti ja suuttuessaan ei huuda tms. mekasta, vaan mököttää ja on hiljaa vaikka koko illan, jolloin hän pilaa minun loppupäivän. Silloin olen vaan yksinkertaisesti masentunut ja on outo olo, en tiedä kestänkö enään pitkään tätä. Elämäni on muuten varsin ok. Poikaystävän vaihto on tärkeä päätös, mutta toisille lähtö on luontevaa.
Haluaisin teidän mielipiteitä?
Haluaisin teidän mielipiteitä?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Meneppä takasi hiekkalaatikolle
Pidätkö itseäsi parempana kuin ivansa kohdetta?, nauttii toisen häpäisemisestä ja nolaamisesta eikä varmasti osaa asettua toisen asemaan. Voin helposti kuvitella, että pilkkaajalla on vain huono itsetunto ja ongelmia, joista hän haluaa viedä huomion toisaalle nälvimällä muita. Jokaisella meistä on mahdollisuus harkita mitä ja miten sanomme. Sitä kykyä kannattaa käyttää, on tarkoitus saada kokemus omasta temperamentista vahvuutena ja ymmärtää omien ominaisuuksien vaikutus oppimis- ja vuorovaikutustilanteisiin. Toisen häpäiseminen on monesti tiedostamaton päätös!, jossa oma häpeä siirretään toisen kannettavaksi!. Häpäiseminen on toisen mitätöintiä, koska narsisti ei halua, että kukaan on häntä parempi tai saa huomiota muuta kuin hän itse. Onneksi minulla ei ole kuitenkaan sinun kaltaisia ongelmia.
paukuttele nyt sen poikaystäväsi kanssa siellä vain. Eikä saa vuokra-alee, vaikka olisi raskaana, tai lapsia. Voit tietty saada asumistukea tulojen alentumisen takia.
Miksi sitten otat läskin?