Missä kevan työeläke?

eläke-tänne

"Kunta-alan eläkkeiden maksupäivät

Kunta-alan eläkkeet maksetaan kuukauden 3. päivä. Jos päivä osuu viikonlopulle tai muulle pyhäpäivälle, eläke maksetaan pääsääntöisesti edeltävänä arkipäivänä." (KEVAn sivu)

Miksi siis keva ei maksa eläkettä tänään 2.2. ??? Ainakaan minä en ole saanut mitään tänään klo 16:00 mennessä.

2

525

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kevaeva

      Kevalta on tullut jo joulukuussa "vuosikirje" eli ilmoitus viime vuonna maksetuista eläkkeistä ymv. Sen toisella puolella on tämän vuoden eläkkeiden maksupäivät. 2.2. on todellakin maksupäivä. Kyllä mulle ainakin näyttää tulleen eläke juuri sinä päivänä. Vaikea sanoa, miksi ei sinulle. Voiko syynä olla vaikka pankin toiminnoissa, eli maksu on laitettu tilille, mutta ei jostain syystä näy siellä vielä. Eri pankkien välillä toimittaessa on joskus näitä viivästyksiä.

    • Kummallista

      Täällä keslustelupalstalla tuollainenkin kysymys, eli miksi Kevan eläke ei ole maksupäivänä tilillä todellakin selviää. Eiköhän tässäkin kysymyksessä oikea osoite olisi Keva tai pankki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10984
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2463
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2153
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1574
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1260
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1196
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      902
    Aihe