Peliriippuvuus hallitsee elämää...

Peliriippuvuus hallitsee elämää, en osaa oikeasti edes v*ttu säästää vaan joka päivä on heitettävä moniveto tai kauppareissun aikana pelata vähintään 2-10x kertaisesti ostoksien hinta pelikoneisiin. Tänään meni 140 euroa peliautomaatteihin, ei tästä elämästä mitään tule ihan karmealta tuntuu. Kertaakaan en ollut plussan puolella tai saanut yhtäkään "isoa" voittoa. Tämä on niin sairasta touhua. Koko viikkona en pelannut yhtään, mutta tänään piti vapaapäivänä pelata vittu 140 euroa!!
3909
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eroon on pyritty tästä saatanallisesta vitsauksesta, mutta eroon ei tunnu mitenkään pääsevän. Se on yksi ja sama paljonko sitä voittaa, koska kaiken pelaa takaisin.

Äänestä

Voit lohduttautua sillä että et todellakaan ole ainoa jolla on kyseinen ongelma.Siitä ei niin vaan pääsekkään eroon.Minä aloitin pelaamisen 7 vuotta sitten enkä ole vielä tähän päivään mennessä siitä eroon päässyt.Netissä kun löytyy todella paljon koukuttavia pelejä.Sinne ne rahat uppoaa hetkessä ja sitten niitä yrittää tyhmänä vielä voittaa takaisin kunnes huomaa olevansa korviaan myöten veloissa.Sinulla on vielä asiat hyvin jos pelailet vaan kauppa reissullasi.Toivon että saat pelaamisesi pysymään aisoissa ja kokemuksesta voin kertoa että niitä suuria voittoja ei helvetti kyllä tule!!!

Äänestä

Ei välttämättä ole asiat hyvin, jos vain pelaa kauppareissulla. Peliriippuvaisen "kauppareissu" voi kestää vaikka 12 tuntia ja rahaa menee ahneisiin pelikoneisiin monta sataa päivässä, kun alkaa heti hävitä ja yrittää voittaa häviämänsä takaisin. Kun pitäähän sen koneen jossain vaiheessa päivää antaakin, mutta useinkaan ei anna. Kaksikymppinen toisensa jälkeen menee muutamassa minuutissa eivätkä voitot koko päivänä ole juuri oman panoksen palautuksia kummempia. Voitottomia bonuskierroksia jne. Kokemusta on, aivan liian monta kertaa ja monelta vuodelta. Toivottavasti ei enää tulevaisuudessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


140euroameni kirjoitti:

Peliriippuvuus hallitsee elämää, en osaa oikeasti edes v*ttu säästää vaan joka päivä on heitettävä moniveto tai kauppareissun aikana pelata vähintään 2-10x kertaisesti ostoksien hinta pelikoneisiin. Tänään meni 140 euroa peliautomaatteihin, ei tästä elämästä mitään tule ihan karmealta tuntuu. Kertaakaan en ollut plussan puolella tai saanut yhtäkään "isoa" voittoa. Tämä on niin sairasta touhua. Koko viikkona en pelannut yhtään, mutta tänään piti vapaapäivänä pelata vittu 140 euroa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu