Peliriippuvuus hallitsee elämää...

140euroameni

Peliriippuvuus hallitsee elämää, en osaa oikeasti edes v*ttu säästää vaan joka päivä on heitettävä moniveto tai kauppareissun aikana pelata vähintään 2-10x kertaisesti ostoksien hinta pelikoneisiin. Tänään meni 140 euroa peliautomaatteihin, ei tästä elämästä mitään tule ihan karmealta tuntuu. Kertaakaan en ollut plussan puolella tai saanut yhtäkään "isoa" voittoa. Tämä on niin sairasta touhua. Koko viikkona en pelannut yhtään, mutta tänään piti vapaapäivänä pelata vittu 140 euroa!!

3

898

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TuttujaTunteita

      eroon on pyritty tästä saatanallisesta vitsauksesta, mutta eroon ei tunnu mitenkään pääsevän. Se on yksi ja sama paljonko sitä voittaa, koska kaiken pelaa takaisin.

    • Idiootti

      Voit lohduttautua sillä että et todellakaan ole ainoa jolla on kyseinen ongelma.Siitä ei niin vaan pääsekkään eroon.Minä aloitin pelaamisen 7 vuotta sitten enkä ole vielä tähän päivään mennessä siitä eroon päässyt.Netissä kun löytyy todella paljon koukuttavia pelejä.Sinne ne rahat uppoaa hetkessä ja sitten niitä yrittää tyhmänä vielä voittaa takaisin kunnes huomaa olevansa korviaan myöten veloissa.Sinulla on vielä asiat hyvin jos pelailet vaan kauppa reissullasi.Toivon että saat pelaamisesi pysymään aisoissa ja kokemuksesta voin kertoa että niitä suuria voittoja ei helvetti kyllä tule!!!

    • VeikkauksenRahoittaja

      Ei välttämättä ole asiat hyvin, jos vain pelaa kauppareissulla. Peliriippuvaisen "kauppareissu" voi kestää vaikka 12 tuntia ja rahaa menee ahneisiin pelikoneisiin monta sataa päivässä, kun alkaa heti hävitä ja yrittää voittaa häviämänsä takaisin. Kun pitäähän sen koneen jossain vaiheessa päivää antaakin, mutta useinkaan ei anna. Kaksikymppinen toisensa jälkeen menee muutamassa minuutissa eivätkä voitot koko päivänä ole juuri oman panoksen palautuksia kummempia. Voitottomia bonuskierroksia jne. Kokemusta on, aivan liian monta kertaa ja monelta vuodelta. Toivottavasti ei enää tulevaisuudessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      48
      2298
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      145
      1853
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      57
      1851
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      107
      1436
    5. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      24
      1221
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1130
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      68
      1055
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1028
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      857
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      851
    Aihe