Tunnetko olosi yksinäiseksi ja haluaisit tutustua uusiin ihmisiin?
Nyt on perustettu chatti-kanava, jossa voit rupatella muiden yksinäisten kanssa. Pääset mukaan suoraan tästä linkistä https://webchat.quakenet.org/
Ohje:
Kirjoita Nickname kohtaan nimimerkki jolla haluat esiintyä ja Channels kohtaan #anonyymit. Sen jälkeen paina "Join chat". Oikealla laidalla näet sisäänkirjautuneet henkilöt.
Jos kanavalla on hiljaista - tai siellä ei ole sillä hetkellä muita paikalla - älä luovuta. Ihmisiä kyllä ilmaantuu sinne päivän/illan mittaan, ja eilenkin saatiin erittäin mielenkiintoisia pitkäkestoisia keskusteluja aikaiseksi. Lämpimästi tervetuloa kaikille ikään, näköön, sukupuoleen jne. katsomatta! :-)
Uusi yksinäisten kohtauspaikka
7
1696
Vastaukset
- rohkeastimukaan
Aloittakaahan rohkeasti keskusteluja ja osallistukaa myös niihin :)
- ChannuFail
Eihän tuolla oo ketään. Ei ees satoja idlareita kuten yleensä irkis.
- webchat
kyllä siellä käy päivittäin ihmisiä, mutta eivät viivy edes minuuttia pidempään. Eivätkä aloita keskustelua. Keskustelun aloittaminen on varmaan kynnys uusille, koska eivät pysty näkemään jo vanhaa käytyä keskustelua. Eli keskusteluhistoria puuttu kun kirjaudut uutena kanavalle.
Kanavan perustaja ja minä ainakin ollaan siellä, mutta emme kuitenkaan voi päivystää koneella 247 toivottelemassa uusia tervetulleiksi. Kovin moni täällä valittaa yksinäisyyttään ja kerrankin kun tällainen kanava on perustettu niin tuntuu ettei kuitenkaan panosteta kunnolla. :/- Passivisti
Siinähän ei ole mitään uutta, että yksinäisyydestä on kiva valittaa. Mutta sen eteen ei tehdä mitään tai suorastaan tehdään aktiivista vastarintaa jos joku koittaa tutustua. Niin perus.
Pitäsköhän sitä huomenna käydä laittaa alotus? Tänään väsyttää pirusti. Lääkekuuri ja huomenna pitää mennä hoitaa asioita. Jos jaksaa niin sitten. Onkohan siellä yksinäisiä naisia? Vain sellaista kaipailen.
- kek423
ylöspäin
Yksinäisten ryhmät eivät yleensä onnistu, tarvitaan jotain joka yhdistää ryhmän jäsenet, pelkkä yksinäisyys ei ole tällainen yhdistävä tekijä. Kysymys "mitä harrastat ?" selvittänee mitä tarkoitan jos vastaus on "harrastan yksinäisyyttä".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996946Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116680SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1624982Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943894Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963831Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723737Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103552Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03250Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62089Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161659