Uusi yksinäisten kohtauspaikka

tervetuloa888

Tunnetko olosi yksinäiseksi ja haluaisit tutustua uusiin ihmisiin?

Nyt on perustettu chatti-kanava, jossa voit rupatella muiden yksinäisten kanssa. Pääset mukaan suoraan tästä linkistä https://webchat.quakenet.org/

Ohje:
Kirjoita Nickname kohtaan nimimerkki jolla haluat esiintyä ja Channels kohtaan #anonyymit. Sen jälkeen paina "Join chat". Oikealla laidalla näet sisäänkirjautuneet henkilöt.

Jos kanavalla on hiljaista - tai siellä ei ole sillä hetkellä muita paikalla - älä luovuta. Ihmisiä kyllä ilmaantuu sinne päivän/illan mittaan, ja eilenkin saatiin erittäin mielenkiintoisia pitkäkestoisia keskusteluja aikaiseksi. Lämpimästi tervetuloa kaikille ikään, näköön, sukupuoleen jne. katsomatta! :-)

7

1753

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rohkeastimukaan

      Aloittakaahan rohkeasti keskusteluja ja osallistukaa myös niihin :)

    • ChannuFail

      Eihän tuolla oo ketään. Ei ees satoja idlareita kuten yleensä irkis.

    • webchat

      kyllä siellä käy päivittäin ihmisiä, mutta eivät viivy edes minuuttia pidempään. Eivätkä aloita keskustelua. Keskustelun aloittaminen on varmaan kynnys uusille, koska eivät pysty näkemään jo vanhaa käytyä keskustelua. Eli keskusteluhistoria puuttu kun kirjaudut uutena kanavalle.
      Kanavan perustaja ja minä ainakin ollaan siellä, mutta emme kuitenkaan voi päivystää koneella 247 toivottelemassa uusia tervetulleiksi. Kovin moni täällä valittaa yksinäisyyttään ja kerrankin kun tällainen kanava on perustettu niin tuntuu ettei kuitenkaan panosteta kunnolla. :/

      • Passivisti

        Siinähän ei ole mitään uutta, että yksinäisyydestä on kiva valittaa. Mutta sen eteen ei tehdä mitään tai suorastaan tehdään aktiivista vastarintaa jos joku koittaa tutustua. Niin perus.


    • Pitäsköhän sitä huomenna käydä laittaa alotus? Tänään väsyttää pirusti. Lääkekuuri ja huomenna pitää mennä hoitaa asioita. Jos jaksaa niin sitten. Onkohan siellä yksinäisiä naisia? Vain sellaista kaipailen.

    • kek423

      ylöspäin

    • Yksinäisten ryhmät eivät yleensä onnistu, tarvitaan jotain joka yhdistää ryhmän jäsenet, pelkkä yksinäisyys ei ole tällainen yhdistävä tekijä. Kysymys "mitä harrastat ?" selvittänee mitä tarkoitan jos vastaus on "harrastan yksinäisyyttä".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      707
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      600
    6. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      183
      514
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    Aihe