Hei! Löytyisikö täältä voimaa saattaa kymmeniä tyttöoppilaita kähminyt opettaja myös vastuuseen? Meitä on takuulla monta joita hän on kähminyt ja rumia jutellut. Yhdessä saamme sen hirviön vastuuseen!
meetoo kokemäki
Kärsivänä
165489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mitä helvettiä?
Nii i ja mitä liä ajatellut .hyi kamalaa eiko giljotiinii.
Eiköhän olis helpoin ja nopein tapa pistää siellä ko. kouluyhteisössä puskaradio laulamaan ja kerätä porukka sieltä? Täällä tuskin kovin moni oppilas pörrää? Ja kun et maininnut edes mikä koulu on kyseessä tai mihin / kehen ottaa yhteyttä asianosaisten "keräämiseksi" ja asian viemiseksi eteenpäin. Vai onko kyse vain jonkun open mustamaalaamisesta, kun antoi huonon numeron? Tuollasille jutuille kun pitää olla aika tukevat todisteet ennen, kun aletaan syyttäämään viralliseti tai edes epävirallisesti. En siis väitä, etteikö asia voisi olla totta, mutta pitää kuitenkin olla joku virallinen tai selkeä suunnitelma ja etenemistapa, jos tällasia asioita lähdetään ajamaan eteenpäin. Ja tietääkö rehtori asiasta? Mutta varokaa kuitenkin mustamaalaamasta ihmistä julkisesti tai tällasilla foorumeilla ainakaan nimillä, ettei tule itselle syyte kunnianloukkauksesta, ennen kun on jotain virallista näyttöä asioista.
Asia siis hyvä, mutta pitää miettiä tarkkaan peliliikkeet.
Samaa mieltä. Pitää todella olla faktaa hyväksikäytöstä tai sopimattomasta käytöksestä. Joskus 60-70-luvuilla oli yksi yhteiskoulun miesope aikamoinen, mutta siitä on jo aikaa yli 30 vuotta.
Muistan hyvin kun tyttöjä kourittiin ja asiasta puhuivat. Opettaahan se mies vieläkin
No, itsekin olen käynyt 80-90 luvuilla kouluni, enkä ole kohdannut yhtään epäasiallisesti käyttäytyvää miesopettajaa. 🤔
Onko sudet tullu taas jolkotteleen pihapiiriin...
Siihe loppu koko ketju kuin kanan laulu. Tais tulla alottajalle pelko kun väänsi väärää aihetta.
täällä ketään kouri
Aloittajalla meni pupu pöksyyn sillä kyseinen herra helposti raastupaan haastaa.
Joo. Pitää olla aika faktaa kun alkaa syyttämään tommosesta asiasta.
Kommentista voidaan päätellä, että kyseisen herran henkilöllisyys tiedetään. Suuren joukon samansisältöiset syytteet ovat vakuuttaneet Suomessa ja muualla maailmassa, että asemaansa väärinkäyttäviä henkilöitä on. Miehet usein syyllistävät naisia. He esimerkiksi luulevat, että avara kaula-aukko on avoin ovi kähmijälle. Toki se on signaali siitä, että nainen viestii naisellisuuttaan. Kuitenkin nainen haluaa valita kumppaninsa, jonka kosketusta kaipaa. Yli-ikäisten äijänkäppäinöiden kuolaavat kommentit tai lääppimiset ovat oksettavia.
"Kärsivänä", pistä vaan asiaa eteenpäin ja hae muitakin uhreja. Järkevintä varmaan ilmoittaa poliisille ja laittaa kädet kyynärpäitä myötä ristiin, että tekevät jotain. Paikkakunnan kulttuuri kun on vaikenemisen kulttuuri. Uskon, etää asiassasi on vankka pohja.
Oonko ainoo jonka mielestä sä yläkoulun teknisen kässän ope on vähä semmone epämiellyttävä?
Olet ihan ainoo. Ei olla samaa mieltä.
Menkääs ny likat puhumasta pehmosia kotionne.