Kuten otsikosta huomaatte, en vietä vapaa-aikaani video- ja tietokonepelien parissa enkä TV:n ääressä katsomassa jotain matsia. Minulla ei yksinkertaisesti ole motiivia pelata mitään ammuntapelejä tai seurata jotain tiettyä joukkuetta, mikä masentaa minua suuresti. Olen 15-vuotias poika ja erotun koulukavereistani juuri näiden takia. Tiedän, että kaikki ihmiset ovat erilaisia jollain tasolla, mutta minusta tuntuu, että jään elämästäni jostain paitsi, kun kaikki tuntuu niin tylsältä. Yritän välillä pakottaa itseäni käynnistämään PS3 (johon en ole nyt koskenut 3 vuoteen...), mutta minulla ei vain "syty" pelatessa ja päädyn pelikonsolin sammuttamiseen. En näe missään pelissä sitä mitään erikoista, joka on saanut minut siihen johtopäätökseen, että olen tulossa homoksi (vaikken sitä itse haluaisikaan). Ja kun yritän saada asiani kerrottua kavereilleni, niin eivät meinaa uskoa kuinka tylsään elämään olen syntynyt. Ja vielä kun isäni ja veljeni ovat kunnon jalkapallofaneja... Kannattaako tässä pisteessä edes yrittää muuttaa elämäntapaani? Miten voisin käyttäytyä kuten muut tosi miehet?
Urheilu ja videopelit tylsiä.
13
1250
Vastaukset
- 14vBoiii
En oikein ymmärtäny, miten olet tulossa homoksi? Aina ei tartte mennä massan mukana ja ottaa paineita siitä, että olisi samanlainen kuin muut. Kiinnostaako sinua mikään, politiikka esim tai lukeminen? Osaatko sanoa mitä erikoista niissä peleissä kuuluisi olla?, osaan kenties suositella.
- HinteläPoika
No oon lähiaikoina kovasti halunnut pelata FPS-pelejä (first person shooters). Oisko joku simppeli peli aloittajille?
HinteläPoika kirjoitti:
No oon lähiaikoina kovasti halunnut pelata FPS-pelejä (first person shooters). Oisko joku simppeli peli aloittajille?
CS:GO.
yuggis_ kirjoitti:
CS:GO.
No... Hyi! :D
Aloittajalle: Ei pelaaminen ja urheilun fanittaminen ole miehen mitta. En minäkään seuraa urheilua millään tavalla, enkä silti koe miehisyyteni olevan uhattuna.
Viimeksi tv:stä katsomani urheilulähetys taisi olla e-urheilua... Ja joku CS:n EM- tai MM-turnaus. Oi miten ironista.
Sinä voit olla poika ja tulevaisuudessa miehinen mies myös ilman pelaamista tai urheilufanitusta. Muita miehisiä juttuja on myös olemassa.Oldie kirjoitti:
No... Hyi! :D
Aloittajalle: Ei pelaaminen ja urheilun fanittaminen ole miehen mitta. En minäkään seuraa urheilua millään tavalla, enkä silti koe miehisyyteni olevan uhattuna.
Viimeksi tv:stä katsomani urheilulähetys taisi olla e-urheilua... Ja joku CS:n EM- tai MM-turnaus. Oi miten ironista.
Sinä voit olla poika ja tulevaisuudessa miehinen mies myös ilman pelaamista tai urheilufanitusta. Muita miehisiä juttuja on myös olemassa.En siis suurempi CS:n fani ole (vaikka tuleekin silloin tällöin pelailtua) mutta mielestäni se on aloittelijalle sopiva. Maksaa myös itsensä ajan kanssa takaisin (dropit peleistä, saanut yhteensä jo noin 8 euron edestä tavaraa.). ;)
yuggis_ kirjoitti:
En siis suurempi CS:n fani ole (vaikka tuleekin silloin tällöin pelailtua) mutta mielestäni se on aloittelijalle sopiva. Maksaa myös itsensä ajan kanssa takaisin (dropit peleistä, saanut yhteensä jo noin 8 euron edestä tavaraa.). ;)
Arvelinkin, että ehdotit sitä juuri aloittelijalle sopivana.
Mutta että oikein 8 euroa! Rahan tuloa ei näköjään voi estää. :D
Saitko suoraan tilille, vai oikein käteisenä? ;)Oldie kirjoitti:
Arvelinkin, että ehdotit sitä juuri aloittelijalle sopivana.
Mutta että oikein 8 euroa! Rahan tuloa ei näköjään voi estää. :D
Saitko suoraan tilille, vai oikein käteisenä? ;)Steam-tilille myymällä kauppapaikalla.
Suurin "droppini" taisi olla juuri samana (tai edellisenä) päivänä julkaistu laatikko. Siitä sai heti myymällä noin 4 euroa, avaimesta maksamalla ja sen avaamalla olisi kyllä voinut netota satoja euroja.. Mutta riskinotto ei kuulu omiin kiinnostuksen kohteisiin.yuggis_ kirjoitti:
Steam-tilille myymällä kauppapaikalla.
Suurin "droppini" taisi olla juuri samana (tai edellisenä) päivänä julkaistu laatikko. Siitä sai heti myymällä noin 4 euroa, avaimesta maksamalla ja sen avaamalla olisi kyllä voinut netota satoja euroja.. Mutta riskinotto ei kuulu omiin kiinnostuksen kohteisiin.On toi pelimaailma nykyään ihmeellistä.
Ei ollu meidän aikaan tollasta... :D- HinteläPoika
yuggis_ kirjoitti:
Steam-tilille myymällä kauppapaikalla.
Suurin "droppini" taisi olla juuri samana (tai edellisenä) päivänä julkaistu laatikko. Siitä sai heti myymällä noin 4 euroa, avaimesta maksamalla ja sen avaamalla olisi kyllä voinut netota satoja euroja.. Mutta riskinotto ei kuulu omiin kiinnostuksen kohteisiin.Kaverit ainakin ehdottaneet Fortnite. Se on vielä ilmanenkin...
HinteläPoika kirjoitti:
Kaverit ainakin ehdottaneet Fortnite. Se on vielä ilmanenkin...
Itse en tykkää. Täynnä lapsia, artsylekään ei innosta. Lasten PUBG.
- Ja.noin
Rupeet käyttää huumeita. 💊💉
- pelistä.viis
Miten niin homot ei oo kiinnostuneita urheilusta? Mikä sen parempaa kun telkkarista tulee futismatsi ja voi katsella pari tuntia hikisiä miehiä juoksemassa kentällä pallon perässä! Ja tietenkin ne pitkät komeat korispojat! :D 😗
- Anonyymi
No onhan nuo asiat Miehes kyl 5/5. Mut jos vaikka urheilee ite esim salia ja soitat vaikka kitaraa oot silti mies
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941145
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116968- 125906
- 83708
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten283699Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54586Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483