Tehokkain itsepuolustussumutin?

enemmänpippuriajasuolaa

Mikä on markkinoiden tehokkain lupavapaa itsepuolustuskaasusumutin?

Youtube-videoiden testeissä ei kovin vakuuttavilta vaikuttaneet eikö nykymaailmassa voisi kansalaisille olla hieman tehokkaampia kaasuja? Rikollisilla on varmaan tujummat aseet jo muutenkin eli pelkoa ei olisi että rikollisten asearsenaali juurikaan vahvistuisi.

3

1271

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keittiöapulainen

      Hanki erittäin tulista paprikamaustetta ja pumpputoiminen ruiskupullo. Laita etikkaa ja maustetta ruiskupulloon niin sinulla en lupavapaa maustesirotin kun olet ravintolakierroksella.

      • MullaJouluruoka

        Tyttökaverini jouluna kysyi, että mitä ruokaa haluan, sanoin, että vanahan kansan jauheliha kastike, ja potut, ja puolukkasurvosta.

        Hämpä tempasi jonkun chilikastikkeen, jossa ei kipenettäkään jauhelihaa, jotai kasvislientä, ja mitä lie ollu, ja tömpsäytti chiliä puolilitraa.

        No minä tohkeissani syömään, kun tyttö-paremminkin jo nainen-kun ikää on 57v- on pohjanmaalta, että varmaan hyvää .

        Mutta vaikka oonkin ystävällinen ja ihan kiltti tavoiltani, niin ensimmäisen suullisen nielaistessani lensi vesi silmistä, vaakut korvista ja tekohampaat uloslentävän kastikkeen mukana lautaselle, ja ripulit housuun-ja pystyin vain rääkäsemään, että voe helevetti, mitä ketunmyrkkyä .

        Joten laittakaa sitä chilipölyä puolet painepulloon, ja risiiniöljyä uhkaajan ripulin kantomatkan lisäämiseksi-paskantaa lahkeeseensa seuraavanakin päivänä ja saa kiljua allahagbariaansa enemmän kun viisi kertaa päivässä !


    • päästä_julkisesti

      Peräsilmä. Siitä purkautuvaa kaasua eivät ole herrat vielä hallinneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      59
      1180
    2. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      1108
    3. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      114
      1032
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      960
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      96
      940
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      5
      775
    7. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      27
      721
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      192
      676
    9. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      71
      659
    10. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      73
      627
    Aihe