voiko elgounassa

Luin taas viestejä kun on niin kova matkakumme, voikohan siellä egyptissä kävellä tiellä vai tuleeko taksi sanomaan ettei saa saako siitä tietoa oppaalat.onko opas siinä hotelllisa, kun oltiin rodoksessa niin oli melkein aina ja se puhui suomea.puhuuko ne suome a siellä . ?

Meitä on 4henkeä ja lapset on kiinnostuneita pyramiideista onko niitä siellä vai mkaskaako paljon mennä niille ja joku kiva ravintola olisi kiva myös tietää. elguonaan mennäänn.
3554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kyllä voi kävellä tiellä, tosin n. 1 minuutin välein taksi pysähtyy kohdalle ja tarjoaa kyytiä, mutta nou hätä.

Oppaat käyvät yleensä kerran päivässä hotellilla ja ovat suomalaisia!

Jos haluat nähdä pyramideja, sinun tarvitsee mennä Kairon retkelle (piti varata jo suomessa), näet niitä todennäköisesti lentokoneestakin.

El Gounaan menen eka kerran myös, joten muusta en siellä osaa kertoa, mutta tässä oli vähän yleistä kysymyksiisi ...

Äänestä

Pyramidit sijaitsee Kairon lähellä eli pitää matkustaa kairoon, ja Sakkarassa on porraspyramidi.
Luksorissa on Karnakin ja Luksorin temppelit ja sieltä pääsee Niilin länsirannalle eli kuninkaiden ja kuningattarien laaksoon, siis haudoille.

Äänestä

voikävelläehkäainakinpäivällä.ensuositteleiltsisin.äläsyömistäänmitään,aurinkoasaaoppaitasuomenkielisiä onjosolet aurinkomatkantilannut. minäentiennytmistäänpyramiidistä.pitkähäntäveneitäsensijaan ja tiikereitäkuulemmapippuripihvionhyvääseilä.onkoaasiaavai afrikkaa?lapsilleonm hienoakoulussapärjäävätnyttästälähtein.kymmppiluokallepääsevätvarmasti.voiolllaettäammattikoulluunkin.ravintoloitaonmcdonaldslapsetkinsyövät.teilletullevarmastionositúnutlomatunisisianelgounassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taidoton kirjoitti:

Luin taas viestejä kun on niin kova matkakumme, voikohan siellä egyptissä kävellä tiellä vai tuleeko taksi sanomaan ettei saa saako siitä tietoa oppaalat.onko opas siinä hotelllisa, kun oltiin rodoksessa niin oli melkein aina ja se puhui suomea.puhuuko ne suome a siellä . ?

Meitä on 4henkeä ja lapset on kiinnostuneita pyramiideista onko niitä siellä vai mkaskaako paljon mennä niille ja joku kiva ravintola olisi kiva myös tietää. elguonaan mennäänn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu