Onko ko. aikana kuinka vilkasta yöelämä ? Lapsellisina emme sitä kaipaa. Vai olisiko jokin muu paikka rauhallisempi ? Onko jotain must paikkoja, jossa kantsii käydä. Ostospaikkoja siellä, vai Malagassa ?
Torremolinos kesäkuun alussa. Yöelämä, parhaat ost
4
494
Vastaukset
- AsuinSielläVuoden
Rauhallisuus riippu siitä, missä majapaikkanne sijaitsee. Ei ole mikään hirmuinen bilemesta. Benalmadenan huvipursisatama lienee sitä edelleen ainakin viikonloppuisin.
Kesäkuussa espanjalaiset eivät vielä lomaile.
Malagan lentokentän kohdalla lähellä rantaa on iso ostoskeskus Plaza Mayor. Sinne pääsee junalla ja pysäkki on aivan vieressä. Kävellenkin kätevästi rantaa pitkin ja kävelybulevardin loputtua vasemmalle kohti lentokenttää ehkä puolisen kilometriä.
Siellä on runsaasti liikkeitä ja ravintoloita. Ainakin yhdessä on kivoja tapaksia. Tarjoilija kiertelee pöytiä ja tarjottimelta voi ottaa tapaksen. Hetken kuluttua kiertelee taas erilaisten annosten kanssa. Kaikissa on iso coctailtikku ja laita tyhjät tikut riviin pöydälle. Niiden perusteella laskutetaan kun tilaat laskun. Juomia tietysti myös tarjolla.
Malagasta junan pääteaseman läheltä löytyy El Corte Ingles tavaratalo ja Larios Centro. Vanhassa kaupungissa kivoja putiikkeja ja -ravintoloita.
Fuengirolan toisessa päässä iso Myramar ostoskeskus.
Kaikkien tiedot löytyvät netistä.
Torremolinos on ihan kiva rantalomakohde.
Suomalaisia retkiä voit ostaa Fuengirolan Centro Finlandiassa olevasta Meriatur matkatoimistosta. Katso netissä ilmestyvää fuengirola.fi nettilehteä ja Ole-kustannuksen Suomalainen Espanjassa, SE-lehteä. Niissä on paljon hyödyllistä tietoa.- Nordisnen
Kiitos asiallisesta vastauksestasi.
- Reissaaja2
Tervetuloa Benalmadenaan! Edulliset vuokrat ja rauhallinen, kiva paikka! Ihastut ! Ja paljon lapsille nähtävää...
- AsuinSielläVuoden
Aivan totta. Benalmadenassa on Sea Life akvaario, lintupuisto ja sen reunalla mini Selwo. Myös huvipuisto Tivoli World löytyy.
Torremolinosissa on ilmeisesti rannikon suurin vesipuisto.
Mikäli vuokraatte auton, niin en jättäisi Nerjan tippukiviluolia käymättä. Nerjassa seuraa viittoja, Cuevas de Nerja.
Gibraltariinpäin mentäessä on Esteponassa iso Selwo eläintarha jossa on yli 2000 eläinlajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.18410576- 572883
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan822618- 882490
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1512192Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2572046- 451451
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131425Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1211260Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei35902