Raumanvuorella käyminen on nyt entistä helpompaa sillä Kelhoistentien alkuun on tehty p-alue autoille. Matkaa p-alueelta Raumanvuorelle on noin 1.5 km.
Raumanvuori
15
2470
Vastaukset
- Kannaksellako
Hieno näköalapaikka, leveä polku huipulle, mutta opasteita ei ikävä kyllä ollut ainakaan vielä tammikuussa kun kävin.
- Tärkeämuistutus
Rikkemärauman puolelta ei Raumanvuorelle pääse.
- Ohentsaari
Lellaistentieltä ei kannata Raumanvuorelle pyrkiä sillä metsäautotie on erittäin surkeassa kunnossa.
- Rentunruusu_
Tietääkö joku että meneekö Immasista orjanojan ( Vaarjoen) yli vielä sitä siltaa? Pääsisi siitä kävellen peltoja pitkin Raumanvuorelle.
- Bridge_
Ei mene.
- Reissumies_-----
Raumanvuorelle ainoa oikea lähtöpaikka on Kelhoistentien p-paikka.
- Vuori-turisti
Viime kesänä kävin Raumanvuorella ja auton jätin Eräkoira tilan pihalle josta kävelin Portaanpääntien päähän ja sieltä lähtikin sitten polku. Pienen harhailun jälkeen löysin lopulta huipulle johtavalle paksulle polulle.
- Heevonen
Eikös siitä Pammontien ratsutilalta olisi kaikkein lyhyin kävelymatka?
- Laukkaaa
Ratsutilalle ei kannata autoa jättää sillä paikat ovat tarkoitettu vain ratsutilan käviöiden käyttöön.
- Nina_Salminen
Hei.
Ratsutilamme autopaikat ovat tarkoitettu vain ratsutilan asikkaiden käyttöön ja Raumanvuorelle menijät voivat jättää autonsa Kelhoistentien parkki alueelle.
- Teak
Eilen Raumanvuorella kävin ja auton jätin Kelhoistentien p-alueelle. Vaikka matka ei olekka pitkä p-aluelta vuorelle niin silti eksymis vaara on suuri, koska on osattava valita oikea polku.
- Rikkemä
Kannattaa huomioida ett Rikkemärauman polku EI mene huipulle vaan kiertää Raumanvuoren taakse Munnikanojan varteen ja Munnikanojan yli EI enää mene siltaa.
- Kikkeelomaa
Jos Kelhoistentien p-alueelta lähtee Raumanvuorelle niin ei siinä tarvitse mitään siltaa.
- Larry
Raumanvuori huiputettu eilen ja komeat maisemat merelle ja Naantaliin suuntaan sieltä olivat. Hyvä kuntoinen ja paksu polku johti huipulle.
- Onkovaieiköole
Onko se Kelhoistentien p-alue sama kuin Vähä-Joumon virkistysalueen p-alue?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131722Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411455- 721238
- 541173
- 741065
- 109999
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55960Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla6921Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53870- 82850