Nyt olen kotiloma loma lomalla. Sanoivat lompsis ja hei ja heivatirallaa ja sitä rataa tuuteli luu!
Mieltäni uuppaa pahemmin ja koommin. Oivertaako kangerruksen syvyys ahdistuksen alta?
Jumalani Jumalani, kuulethan minut? Kuulethan minut kun kysyn, miksi mieltäni kovertaa niin kovin? Mieleni sykeröille väännöksiin..... uh kun en jaksa tämmoisen!
Alehdippa minut kuntoon kiitois, niin kuin senkin ja tämän mielen tilan.... Oi voi ja voi voi voi. En kestä. Mieleni on vääntyneessä tilassa. Tilani kaatuu kumoon. Kuinka ahdistukseni alla jaksan uskoa?
Sanon teille rakkaat uskovaiset - antakaa minun pysymäni Jumalan valtakunnan sisällä. Siellä, missä kaksi tai kolme kokoontuu. Miksei usiampikin. Nyt tuntuu, kuin olisin pudonnut laiteilta äären ulos.... uh tömpsis pum. Vähän niin ku että pium paum..... järki kateissa, tunteet solmussa ja mieli vinossa. Eli täysin sekaisin :(
Mielini oivertaa tyngen tööttiin
Solmutettukaave
2
2216
Vastaukset 2
- JumalanKansa
Tahdon nostaa ristisi korkealle.
https://www.youtube.com/watch?v=4oKviruH990 - vl-pappa
Rakas veli ja sisar, ole hyvässä turvassa! Sinulla on lupa uskoa kaikki syntisi anteeksi Herran Jeesuksen nimessä ja kalliissa sovintoveressä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4182019- 1951593
- 1491477
- 1231386
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291186Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.247956- 113917
- 67772
- 26685
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i124665