Nyt olen kotiloma loma lomalla. Sanoivat lompsis ja hei ja heivatirallaa ja sitä rataa tuuteli luu!
Mieltäni uuppaa pahemmin ja koommin. Oivertaako kangerruksen syvyys ahdistuksen alta?
Jumalani Jumalani, kuulethan minut? Kuulethan minut kun kysyn, miksi mieltäni kovertaa niin kovin? Mieleni sykeröille väännöksiin..... uh kun en jaksa tämmoisen!
Alehdippa minut kuntoon kiitois, niin kuin senkin ja tämän mielen tilan.... Oi voi ja voi voi voi. En kestä. Mieleni on vääntyneessä tilassa. Tilani kaatuu kumoon. Kuinka ahdistukseni alla jaksan uskoa?
Sanon teille rakkaat uskovaiset - antakaa minun pysymäni Jumalan valtakunnan sisällä. Siellä, missä kaksi tai kolme kokoontuu. Miksei usiampikin. Nyt tuntuu, kuin olisin pudonnut laiteilta äären ulos.... uh tömpsis pum. Vähän niin ku että pium paum..... järki kateissa, tunteet solmussa ja mieli vinossa. Eli täysin sekaisin :(
Mielini oivertaa tyngen tööttiin
Solmutettukaave
2
2194
Vastaukset
- JumalanKansa
Tahdon nostaa ristisi korkealle.
https://www.youtube.com/watch?v=4oKviruH990 - vl-pappa
Rakas veli ja sisar, ole hyvässä turvassa! Sinulla on lupa uskoa kaikki syntisi anteeksi Herran Jeesuksen nimessä ja kalliissa sovintoveressä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043374
- 883073
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä201923- 691896
- 381847
- 211741
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341429Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91339- 481337