Taikalle**

NipsuNa

Moikka. Miltä sinkun kevät näyttää? Erosta tosi monta vuotta, tepasteleeko toinen puolisko vapaana jossain etsiskellen minua :)? Kerrotkos vähän, tepastelenko lähellekään häntä kevään aikana, vai jatkanko vielä yksin tämänkin kevään kesää kohti?

2

291

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NipsuNa

      Kyllä hän tepastelee , mutta ei vielä ihan vapaana. Siihen perheeseen tule ero ja tämä sielusi valittu joutuu todellakin lähtemään pois ja etsimään uuden kodin sydämelleen. Ette kohtaa vielä tämän kevään aikaan, mutta kun alkaa olla Elokuun aikoja, niin siihen liittyy jo paljon taikaa ja mystiikkaa. Tulet tapaamaan tämän sydämesi valitun jossain tapahtumassa, missä on paljon ihmsiä juhlimassa, jotkut elojuhlat tai sellaiset nousee, sillä alkaa rakkaustarina, mihin ei näy loppua <3

      T. Taika

    • NipsuNa

      Kiitos ja oiei, ensin pitäisi olla yksin eron jälkeen ja käydä eroa läpi, muuten seuraavasta osapuolesta tulee henkisten jätteiden kaatopaikka. Sellainen tepastelija käy vain kääntymässä ja lähtee sitten loikkimalla seuraavaan suhteeseen mieli "putsattuna" vanhoista asioista. Se putsari jää sitten ns.yksin, kun noin kolme vuotta enintään on kulunut..jollei vähemmän, tai sitten hän palaa perheensä luo takaisin useimmiten.. Kinkkiseltä kuulostaa, jos tunteita vielä entiseen on.
      Elokuussa on isot juhlat, läheisen häät. :) Kerro jos tähän saat vielä lisävalaistusta? Samalla kysyn perinnöstä, jäänkö ilman? Mukavaa sunnuntaipäivää sinulle. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      187
      1728
    2. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      906
    3. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      39
      892
    4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      801
    5. 60
      658
    6. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      69
      620
    7. Olet niin tärkeä

      Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
      Ikävä
      19
      561
    8. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      536
    9. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      36
      531
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      21
      527
    Aihe