Moikka. Miltä sinkun kevät näyttää? Erosta tosi monta vuotta, tepasteleeko toinen puolisko vapaana jossain etsiskellen minua :)? Kerrotkos vähän, tepastelenko lähellekään häntä kevään aikana, vai jatkanko vielä yksin tämänkin kevään kesää kohti?
Taikalle**
2
226
Vastaukset
NipsuNa
Kyllä hän tepastelee , mutta ei vielä ihan vapaana. Siihen perheeseen tule ero ja tämä sielusi valittu joutuu todellakin lähtemään pois ja etsimään uuden kodin sydämelleen. Ette kohtaa vielä tämän kevään aikaan, mutta kun alkaa olla Elokuun aikoja, niin siihen liittyy jo paljon taikaa ja mystiikkaa. Tulet tapaamaan tämän sydämesi valitun jossain tapahtumassa, missä on paljon ihmsiä juhlimassa, jotkut elojuhlat tai sellaiset nousee, sillä alkaa rakkaustarina, mihin ei näy loppua <3
T. Taika- NipsuNa
Kiitos ja oiei, ensin pitäisi olla yksin eron jälkeen ja käydä eroa läpi, muuten seuraavasta osapuolesta tulee henkisten jätteiden kaatopaikka. Sellainen tepastelija käy vain kääntymässä ja lähtee sitten loikkimalla seuraavaan suhteeseen mieli "putsattuna" vanhoista asioista. Se putsari jää sitten ns.yksin, kun noin kolme vuotta enintään on kulunut..jollei vähemmän, tai sitten hän palaa perheensä luo takaisin useimmiten.. Kinkkiseltä kuulostaa, jos tunteita vielä entiseen on.
Elokuussa on isot juhlat, läheisen häät. :) Kerro jos tähän saat vielä lisävalaistusta? Samalla kysyn perinnöstä, jäänkö ilman? Mukavaa sunnuntaipäivää sinulle. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1957334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611912Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 721436