Taikalle**

NipsuNa

Moikka. Miltä sinkun kevät näyttää? Erosta tosi monta vuotta, tepasteleeko toinen puolisko vapaana jossain etsiskellen minua :)? Kerrotkos vähän, tepastelenko lähellekään häntä kevään aikana, vai jatkanko vielä yksin tämänkin kevään kesää kohti?

2

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NipsuNa

      Kyllä hän tepastelee , mutta ei vielä ihan vapaana. Siihen perheeseen tule ero ja tämä sielusi valittu joutuu todellakin lähtemään pois ja etsimään uuden kodin sydämelleen. Ette kohtaa vielä tämän kevään aikaan, mutta kun alkaa olla Elokuun aikoja, niin siihen liittyy jo paljon taikaa ja mystiikkaa. Tulet tapaamaan tämän sydämesi valitun jossain tapahtumassa, missä on paljon ihmsiä juhlimassa, jotkut elojuhlat tai sellaiset nousee, sillä alkaa rakkaustarina, mihin ei näy loppua <3

      T. Taika

    • NipsuNa

      Kiitos ja oiei, ensin pitäisi olla yksin eron jälkeen ja käydä eroa läpi, muuten seuraavasta osapuolesta tulee henkisten jätteiden kaatopaikka. Sellainen tepastelija käy vain kääntymässä ja lähtee sitten loikkimalla seuraavaan suhteeseen mieli "putsattuna" vanhoista asioista. Se putsari jää sitten ns.yksin, kun noin kolme vuotta enintään on kulunut..jollei vähemmän, tai sitten hän palaa perheensä luo takaisin useimmiten.. Kinkkiseltä kuulostaa, jos tunteita vielä entiseen on.
      Elokuussa on isot juhlat, läheisen häät. :) Kerro jos tähän saat vielä lisävalaistusta? Samalla kysyn perinnöstä, jäänkö ilman? Mukavaa sunnuntaipäivää sinulle. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      59
      1738
    2. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      140
      1454
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      70
      1241
    4. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      11
      855
    5. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      64
      811
    6. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      69
      701
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      39
      541
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      504
    9. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      45
      486
    10. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      54
      469
    Aihe