9 vuotias leikattu sakemanni/mikä lie seropi, On nyt 2 vuoden ajan kärinyt uusiutuvasta ihottumasta.
Muutimme ulkomaille ja täällä ilmasto on paljon lämpimämpi ihottuma alkoi vuoden oleskelun jälkeen,
Eläinlääkärit täällä: älä anna kanaa...se on yleisin neuvo, on kokeiltu kaiken maailman dietit, antibiootit, kapilääke, kortisoni-,, terva-, antihistamiini-, anbiootti jne voiteet.
Jätetty kana pois, kuivamuona pois syötetään vitamiinit ja riisi,liha, riisi-kala, kaura-porkkana, jugurttia, raejuustoa, kotiruualla ja tietenkin luita, sekä lisäravinteet.
Mikään ei auta vähän aikaa iho on kunnossa ja sitten taas on hännän tyvi ja alaselkä ruvella, sormenpään kokosia patteja jotka kutiaa ja piinaa..Koiralla on kulumat lonkissa ja niihin lääkitys. Verikokeissa arvot kunnossa.
Kaikkea olen yrittänyt, että kaverilla ois hyvä olla, mutta alkaa keinot loppua.
Josko jotain neuvoja teillä olisi antaa?
Ihottuma uusii ja uusii
4
418
Vastaukset
- Ruokintaa
Kokeile pelkästään raaka ruokintaa. Esimerkiksi eläinkauppasta osta broilerikivipiirasta tai jotain muutakin pakaste raaka lihaa ja sen kanssa vihreitä vihanneksia.
Eli mun koirallani poistui iho ja korva ongelmat kun rupesin syöttää pelkästään raaka ruokintaa.
Eli gluteeniton, vehnätön, keliaktiton ja hiivaton ruokaa. - egjkkgfjk
Onko kilpirauhaskoetta otettu?
Onko sakuilla kilppariongelmia, niinku yleensä? - Semra
Kiitos vastauksista, täällä eisuositella kanan antamista koirille, ainakaan kesäisin, eivät oikeen osaa selittää miksi..korkea proteiini, vaiko kaikki ne antibiootit joita kanoille syötetään.
Kilpirauhanen niinkuin kaikki muukin mahdollinen on tutkittu. Poikkeavuuksia ei löydy.- Opiskele
Noh, kana on todella yleinen allergian aiheuttaja. Samoin lähes jokainen vilja, maitotuotteet, kananmuna, possu, nauta, jotkut kalat jne. Eli nyt hommaat viljatonta ruokaa, jossa on vain yhtä proteiinin lähdettä. Esim. peura. Koirien allergioista on googletettavissa vaikka kuinka paljon tietoa, mutta ilmeisesti et ole, sillä listassasi on vaikka mitä sellaista, jota ei allergiaepäilyssä missään nimessä syötetä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075250Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813726SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673613Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers223558SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun443170Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062370SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312204Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762150Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922089