Hei,
Mihin katosi mies Californiasta?
Meillä oli ns etäsuhde parisen vuotta, mutta se kaatui moniin asioihin.
On pidetty kuitenkin yhteyttä. Ennen joulua laitettiin viestiä ja nyt on kadonnut täysin..
ei ole blokannut minua whatsappissa, mutta viestit eivät enää mene perille..
Tiedän, että meidän välillä on se joku juttu..
voi kulua aikaa ja kun viestiä tulee niin kipinät lentää..
Taika, vastaisitko ?
4
181
Vastaukset
Lovetoknow73
Tämä mies on vaihtanut puhelinnumeroa ja siitä syystä et saa enää viestejä menemään perille. Hänen elämäntilanne on vaatinut veronsa ja et pääse enää hänen energiakenttään. Näen, että tulette vielä tapaamaan jollain muotoa toisenne tuonnempana, mutta siihen mennessä olette jo molemmat muuttuneet niin paljon, että entinen tunne ( kipinä ) ei tunnu enää samanlaiselle. En pyydä sinua häntä lopullisesti unohtamaan, mutta eikö sinun olisi jo aika jatkaa elämääsi niin, että hän ei ole ihan jokapäiväisessä elämässä niin paljoa "läsnä". On henkilöitä, jotka tahtoo pitää sinusta huolta ( ... mistä tunnet sä ystävän jne..). Avaa sydän ja katso, niin näet mitä kaunista on ympärilläsi. Hyvää Ystävänpäivää :)
T. Taika- Lovetoknow73
Kiitos vastauksestasi Taika. Näin aavistelinkin. En ole saanut hänen energioistaan enää kiinni.. surullinen olo, mutta ehkä elämän on jatkuttava.
Osaatko täsmentää tuota ystävää?
Tuleeko uutta rakkautta? - Lovetoknow73
Kirjoitan vielä sinulle Taika.
Tämä mies on tullut mun elämään silloin kun itsetunto oli täysin nollassa avioeron jälkeen.
Siksi kai aina häntä ajattelen ja olen huolissani hänestä.
Kun kirjoitit ystävästä niin siksi kai haluaisin tietää onko joku tulossa elämääni niin että saa sukat pyörimään jalassa?
Olen vähän sellainen, että oikeasti rakastun harvoin..
Eli mitä näet rakkaudessa? Entä talousasiat? - VL.Kominkinen
Taika
Näetkö montako persoonaa sinulla on kun esität kysymyksiä itsellesi ja vastailet niihin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14910891
- 525200
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452413- 302113
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131681Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421514Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301221Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92925TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317882