Hei,
Mihin katosi mies Californiasta?
Meillä oli ns etäsuhde parisen vuotta, mutta se kaatui moniin asioihin.
On pidetty kuitenkin yhteyttä. Ennen joulua laitettiin viestiä ja nyt on kadonnut täysin..
ei ole blokannut minua whatsappissa, mutta viestit eivät enää mene perille..
Tiedän, että meidän välillä on se joku juttu..
voi kulua aikaa ja kun viestiä tulee niin kipinät lentää..
Taika, vastaisitko ?
4
211
Vastaukset
Lovetoknow73
Tämä mies on vaihtanut puhelinnumeroa ja siitä syystä et saa enää viestejä menemään perille. Hänen elämäntilanne on vaatinut veronsa ja et pääse enää hänen energiakenttään. Näen, että tulette vielä tapaamaan jollain muotoa toisenne tuonnempana, mutta siihen mennessä olette jo molemmat muuttuneet niin paljon, että entinen tunne ( kipinä ) ei tunnu enää samanlaiselle. En pyydä sinua häntä lopullisesti unohtamaan, mutta eikö sinun olisi jo aika jatkaa elämääsi niin, että hän ei ole ihan jokapäiväisessä elämässä niin paljoa "läsnä". On henkilöitä, jotka tahtoo pitää sinusta huolta ( ... mistä tunnet sä ystävän jne..). Avaa sydän ja katso, niin näet mitä kaunista on ympärilläsi. Hyvää Ystävänpäivää :)
T. Taika- Lovetoknow73
Kiitos vastauksestasi Taika. Näin aavistelinkin. En ole saanut hänen energioistaan enää kiinni.. surullinen olo, mutta ehkä elämän on jatkuttava.
Osaatko täsmentää tuota ystävää?
Tuleeko uutta rakkautta? - Lovetoknow73
Kirjoitan vielä sinulle Taika.
Tämä mies on tullut mun elämään silloin kun itsetunto oli täysin nollassa avioeron jälkeen.
Siksi kai aina häntä ajattelen ja olen huolissani hänestä.
Kun kirjoitit ystävästä niin siksi kai haluaisin tietää onko joku tulossa elämääni niin että saa sukat pyörimään jalassa?
Olen vähän sellainen, että oikeasti rakastun harvoin..
Eli mitä näet rakkaudessa? Entä talousasiat? - VL.Kominkinen
Taika
Näetkö montako persoonaa sinulla on kun esität kysymyksiä itsellesi ja vastailet niihin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2463342Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3632988Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,192005Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.821861Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651778Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251512
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841423Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414