Ihan totta, - en ymmärrä!

pelkkäähyvää

Kun netillä on niin paljon mielenkiintoista: filmejä, maailman politiikkaa, dokumenttejä, musiikkia ja vaikka mitä!
Silti valitetaan että ollaan yksinäisiä. Joo ollaan, niin oon minäkin, mutta seuraan mitä maailmalla tapahtuu. Jos olisi joku tässä vieressä, niin ei ehtisi mitään.

Sitten välillä meen kauppaa tai kirjastoon tai torille tai ihan vain muuten kaupungille, esim johonkin baariin ja aloitan itse juttelun jonkun kanssa.
Tai kirjoitan jotain vaikka tänne. Jotkut vastaa ja saa kirjoituskaveria.

Ajatelkaa miten hyvä juttu on että on yksin!
On aikaa ihan vaikka mille!

Huusholli on just sellanen miksi sen järjestän tai oon järjestämättä.
Nukun niin pitkään kuin lystään, meen illalla sänkyyn siihen aikaan kuin lystään, syön mitä haluan, matkustan minne haluan.

Ei oo muita kuin hyviä puolia yksinäisyydessä.

Ainut on nuo tekniset jutut, oon huono tekniikassa, mutta oon oppinut sitäkin tai käyn kysymässä kaupassa tai tilaan jonkun fiksaamaan, siinäkin on seuraa.

2

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiköhän tämä palsta ole vain sen hetkittäisen pahan olon kaatopaikka. On täällä kai meitäkin, jotka viitsii ja yrittää keskustella, mutta useimmat tulee, kaataa pahan olonsa ja katoaa taas. Eikä siinä mitään väärää ole, saa valittaa.

      Varmaan aika moni yksinäinen em. asioita puuhailee, mutta joskus se paha olo vaan kärjistyy ja silloin sitä tulee purettua, jos ketään muutakaan kuuntelijaa ei ole.

      Onhan se hyvä, että yksinäisyydestä löytää hyviäkin puolia, mutta niitä negatiivisiakin on. Etenkin jos on pitkään kärsinyt yksinäisyydestä.

    • OlisinpaRobotti

      Naisen kannalta ei yksinäisyydessä olekaan varmaan kuin hyviä puolia, uskon tämä kernaasti. Semminkin kun juttuseuraa saa baarissa edes yrittämättä, jopa omasta sukupuolesta. Nallekarkit eivät vain nyt mene tasan tässäkään asiassa.

      Jos kokisit miehen yksinäisyyden - sen, että kukaan ei halua sinua, kukaan ei halua puhua kanssasi, ja menet minne tahansa, sinua katsotaan aina kieroon, koska yksinäinen mies koetaan aina uhaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      61
      4247
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3465
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3080
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2568
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2227
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1999
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1959
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      186
      1817
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      394
      1516
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1328
    Aihe