Taas kerran pääsi pottupitäjä nettiin: https://mvlehti.net/2018/02/13/vakuutuksia-lahjoituksia-ja-evattyja-tapaturmakorvauksia/
Onko tuo laajastikin uutisoitu Tyrnävän tunnusmerkki?
Onko tuo laajastikin uutisoitu Tyrnävän tunnusmerkki?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
No pääsihän tuo toisenkin kerran nettiin kun sinä sen tänne laitoit. Oletko tuo "MV-toimittaja" ihan itse mainostamassa jutuntekelettäsi? En muuten jaksanut lukea linkittämääsi juttua, vaikutti jonkun katkeralta tilitykseltä joita netti on puolillaan.
Sellaista se on, kun lukutaito jäi puutteelliseksi. Se kirkkovenesuunnittelu lienee edennyt paremmin?
Ei se lukutaidosta ole kiinni vaan lukuhaluttomuudesta. Ei kaikkea tyrkyllä olevaa paskaa tarvitse lukea ;)
Oulukin pääsi nettiin, kato vaikka:
O U L U
Oulu mainittu! Ihan ite kirjoitin!" Toripolliisilla tavataan!
Joko se Tyrnäväkin on pakkoliitetty Ouluun?
Nyt Tyrnävällä on joku hautaustoimisto, jonka työntekijää epäillään pedofiliasta. Näin ainakin Tyrnävän tiktokissa ja jodelissa.
Olen myös kuullut tästä miehestä. Tyrnävällä on paljon lestadiolaisia, niin sekin vaikuttaa. Olikohan tämä?
Hyviä pottuja siellä.
erikoisreportterina toimii kemi-eikka