Ei ole olemassa ensimmäistäkään luotettavaa ja puolueetonta selvitystä, joka todistaisi Toyotan mollaajien väitteen merkin nopeasta ruostumisesta. Ne tutkimukset, joita jotkut viljelevät, on tehty muualla kuin Suomessa tai sitten ne ovat puolueellisia. Toisin sanoen on tieten tahtoen haluttu antaa väärää tietoa.
Yhtä lailla toyotistien kokemus kertoo, miten kestävä auto Toyota on. Niissä kun ei ole ruosteongelmia kuin vasta tosi paljon ajettuna tai sitten kun ikää alkaa olla sellaiset 20 vuotta. Tämä on omistajien kokemus, eikä sitäkään voi kiistää
"Tojo ruostuu" on hölynpölyä
10
177
Vastaukset
- HolistinSitkeyttä
Holisti aikoo vaientaa totuuden Toyotan kovasta ruostumisesta kovalla inttämisellä ja sitkeillä valheillasi. No et onnistu tälläkään kertaa.
- h.anuri
No hitto! Tules paikkaa noi rouvan Corollan helmat ens yönä, sitten minäkin voin väittää ettei ruostu.
- Hitsari.pajalta
Vibilägare rostest: Toyota 2/5.....Laatuautot väh. 4/5.
- kukavalehtelee
Katsurin mukaan laatuauto olikin Toyota. Mitäs rölli tähän?
- skoda-hitsari
itse olen paljon hitsannut näitä 2010luvun skodia ja rehellisesti sanon että sillitkin ovat pakattu laadukkaampaan purkkiin kuin nykyiset skodien korit ovat. kauniit kuoret mutta silkoa sisältä. tämä ruostekeskustelu Toyotasta on aivan hölynpöly juttuja, olen sentään Toyotalla ollut aikoinaan huollossa töissä 8vuotta enkä yhtään ruosteista toyotaa nähnyt, olipa uudempia tai vanhempia ja toyotilla ajetaan yllättävän paljon. niihin vuotuisiin kilometreihin ei yllä kuin joku Mercedes ja 70 sarjan volvot.
- TSI2012
totuus on tismalleen näin. siinä on skoda papoille taas purtavaa muutamaksi vuodeksi, ja eikun korput veteen liukenemaan, kyllä ne ikenet kestää.
- Tero.vaan.ajelee
Mitä väliä, Toyotalla on 12 vuoden puhkiruostumattomuustakuu ja enkä halua ajaa muutenkaan yli 10 vuotiaalla autolla merkistä riippumatta!
hirveäksi on mennyt tuo itäisen maan skodan ruosteongelma. tuosta on tullut jo vakava kulkutauti skodissa. kaikkihan noi mätänee vuodessa.
- ToyotaRuostuuTodistetust
Holisti, kommenttisi tunnistaa peukusta jonka käyt antamassa itsellesi, noloa ja niin näkyvää.
Ei Skodalla ole ruosteongelmaa, se on edelleen Toyotalla ja paha sellainen, et saa sitä totuutta muutettua vaikka kuinka ahkeroit ja spämmäilet vakio juttujasi. - Beel
Holisti jauhaa mitä tahansa, mutta on kyllä siinä oikeassa, että Toyota on pelleiltään kestävä auto, yksi parhaimmista.
Mulle kyllä riittää todisteeksi omat silmät, en näe ruostetta vanhoissakaan Tojoissa ja niitä vanhoja kyllä piisaa.
Joku Skoda saattaa olla sekin kestävä peli, en minä sitä, mutta ruostepommit taas löytyvät ranskalaisista, jotka ovat suorastaan surullisen kuuluisia rapeudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site826025Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794860Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574182SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost63512Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi892554SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352409Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat472139